تعویض باتری گوشی شیائومی

تعویض باتری گوشی شیائومی

در این مقاله از سایت نمایندگی رسمی تعمیرات شیائومی قصد داریم که به توضیحاتی جهت تعویض شیائومی بپردازیم و همچنین راهنمایی هایی را جهت تعویض باتری گوشی شیائومی شرح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تعویض باتری موبایل شیائومی از کیفیت و عمر زیادی برخوردار میباشد همچنین ساختار باتری گوشی های شیائومی پلیمر یونی میباشند و جز دسته نوآوری در زمیته باتری های موبایل هستند، اما تعویض باتری گوشی شیائومی بعد از گذشت مدتی دور از باور نیست زیرا تمامی لوازم های الکترونیکی که با استفاده از باتری کار میکنند بعد از گذشت مدتی از استفاده میبایست باتری انها را تعویض کرد، دلیل اصلی آن نیز مصرفی بودن قطعه باتری است و البته طرز استفاده و شارژ کردن گوشی توسط کاربران میباشد نیز در زمان تعویض باتری شیائومی موثر است.

در این مقاله به درخواست تعویض باتری گوشی شیائومی خواهیم پرداخت و سعی بر این داریم که اطلاعات کامل و جامعی را در زمینه باتری های شیائومی به شما بدهیم.

این مقاله توسط نمایندگی شیائومی تولید شده است و تمامی مطالب طبق مستندات از شرکت شیائومی میباشند. همجنین شما عزیزان میتوانید درخواست تعویض شیائومی خود را به نمایندگی تعمیرات شیائومی بسپارید تا تعمیرات گوشی شما با کیفیت و با قطعات اصلی تعویض گردد و همانند قبل از گوشی خود استفاده کنید.

آیا باتری گوشی های شیائومی قابل تعویض است؟

گوشی های جدید برند شیائومی از تکنولوژی باتری داخلی بهرمند هستند و برای تعویض حتما باید درب گوشی توسط یک متخصص تعمیرات انجام شود، در نمایندگی تعمیرات ما تعویض باتری شیائومی با قطعات اورجینال تعویض میشود زیرا در سری های جدید گوشی شیائومی باتری در دسترس کاربر نیست و همانند سری های قدیمی درب پشت گوشی توسط کاربر باز نمیشود.

در نظر داشته باشید که تعویض باتری شیائومی یک امر کاملا تخصصی میباشد و باید توسط تکنسین های مجرب صورت گیرد لذا از باز کردن پرس گوشی در خانه خودداری نمایید.

بیشتر بخوانید: علت سیاه شدن صفحه موبایل شیائومی چیست؟

تشخیص زمان تعویض باتری موبایل شیائومی

خرابی باتری گوشی شیائومی یکی از مشکلات افراد و کاربران گوشی های شیائومی میباشد و باید حتما این مشکل رفع شود زیرا یکی از عوامل خرابی دیگر قطعات گوشی خراب بودن باتری گوشی می باشد. بصورتی که اگر امپر به اندازه کافی در مدار ای سی و دیگر قطعات گوشی شیائومی نباشد باعث میشود که گوشی شیائومی شما دچار مشکلاتی نظیر سوختن هارد و دیگر قطعات شود.

همچنین بخوانید: تعویض هارد گوشی شیائومی

علائم خرابی باتری شیائومی

همانطور که در بالا اشاره کردیم باتری یک قطعه مصرفی است و بعد از گذشت کدتی از استفاده نیاز به تعویض دارد در ادامه علائم خرابی باتری را نام برده ایم، هرکدام از نشانه ای گفته شده را دارید باید به فکر تعویض باتری گوشی خود باشید.

 • زمان تعویض باتری هر دستگاه می تواند متفاوت باشد بستگی به مدل گوشی و برند شرکت تولید کننده همچنین استفاده کاربر 
 • زودخالی شدن شارژ باتری گوشی
 • خاموش شدن ناگهانی در درصد شارژ های مختلف
 • دیر شارژ شدن و شارژ نشدن باتری
 • هنگ کردن و یا کند شدن سرعت عملکرد گوشی
 • خاموش شدن و روشن نشدن گوشی
 • تغییر شکل ظاهری باتری همانند بادکردن
 • داغ شدن بیش از حد گوشی

چگونه تشخیص دهیم که زمان تعویض باتری گوشی شیائومی ما رسیده است؟

کد تست #*#*6485*#*# برای تشخیص خراب بودن یا سالم بودن باتری گوشی وجود دارد و با استفاده از این کد میتوان تا حدی به سلامت باتری را متوجه شد اما بهترین روش برای مشخص شدن همان علائمی که در بالا گفته شده است میباشد به صورتی که برای تعویض باید ببیند که کدام یک از علائم در باتری گوشی شما وجود دارد اگر هریک از نشانه هارا داشتید باید به فکر تعویض باتری گوشی خود باشید.

همچنین بخوانید: علت سیاه شدن صفحه موبایل شیائومی چیست؟

عواقب تعویض نکردن باتری گوشی شیائومی

از آن جایی که باتری گوشی اهمیت بالایی دارد پیشنهاد میکنیم که تعویض باتری گوشی خود را جدی بگیرید زیرا اگر در زمان مناسب تعویض نشود باعث خرابی های زیادی خواهد شد. گوشی های امروزه پرسی میباشند و باتری در داخل گوشی قرار میگیرد و شما دسترسی به باتری نخواهید داشت، همچنین ال سی دی گوشی در پشت باتری میباشد و با بادکردگی باتری فشار به ال سی دی وارد میشود و امکان خرابی صفحه نمایش به علت فشار بسیار زیاد خواهد شد. همچنین باتری خراب میتواند به ای سی های گوشی نیز اسیب برساند زیرا کارکرد ای سی هایی همانند هارد گوشی به امپر مورد نیاز بستگی دارد و اگر امپر و جریان به اندازه نباشد باعث اختلال و اسیب به هارد گوشی خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم که در زمان مشاهده باتری باد کرده سریعا به نمایندگی مراجعه کرده و باتری گوشی خود را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: علت خاموش شدن گوشی پوکو x3

مدت زمان تعویض باتری گوشی شیائومی

تعویض باتری گوشی شیائومی در مدل های جدید نیاز به بازکردن درب پشت موبایل توسط تعمیرکار را دارد. که این درب توسط سپراتور و با دستگاه مخصوص باز میشود و نیاز به تخصص لازم جهت تعویض را دارد. تا از خسارت به گوشی موبایل شما جلوگیری شود همچنین کیفیت باتری نیز در عملکرد گوشی بسیار مهم میباشد.در نمایندگی شیائومی خدمات تعویض باتری بصورت فوری با ضمانت انجام میشود، شما عزیزان جهت درخواست خدمات میتوانید با شما پایین سایت تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

تعویض باتری گوشی شیائومی

اقدامات بعد از تعویض باتری شیائومی

زمانی که تعویض باتری گوشی شیائومی انجام می شود در عملکرد و سرعت گوشی تاثیر بالایی دارد. برای دوام و استفاده بهتر از باتری موبایل شیائومی باید بر اساس اصول صحیح گوشی موبایل شارژ و استفاده شود.

 • برای شارژ اصولی بعد از تعویض باتری را در حالت خاموش به شارژ متصل کنید.
 • یرای شارژ گوشی شیائومی سعی کنید گوشی به شارژ صد در صد نرسد و قبل از رسیدن به 100 درصد گوشی را از شارژ خارج کنید و تا80% شارژ کنید.
 • در صورتی که گوشی به حداکثر شارژ رسید از شارژ خارج کنید. اجازه ندهید اتصال شارژ بیشتر جریان داشته باشد. هر چند در برخی از گوشی های موبایل مانند مدل عمل شارژ هوشمند بوده و بعد از رسیدن به سقف مجاز اتوماتیک جریان ورودی از شارژر قطع می شود..
 • زمانی که شارژ موبایل به 10 یا 20 درصد رسید آن را به شارژ وصل کنید. در برخی گوشی ها این زمان 15 دقیقه هم می باشد که بصورت هوشمند توسط برنامه گوشی پیغام هشدار داده خواهد شد.
 • هنگام اتصال شارژ مراقب باشید پین و زبانه های ورود سر شارژر نادرست متصل نشود.
 • در صورتی که باتری توسط افراد متخصص به درستی تعویض نشود ممکن است باعث ایجاد مشکلات در دیگر قطعات شود. لذا در سپردن گوشی خود برای تعویض باتری حتما از مراکر معتبر نمایندگی استفاده کنید.
 • کارشناسان نمایندگی ما آماده انجام خدمات تخصصی تعویض باتری شیائومی شما بر اساس استاندارد و اصول صحیح آن می باشند. عمدتا مدت زمان تعویض باتری گوشی موبایل کمتر از 1 ساعت بسته به نوع گوشی زمان می برد.

همچنین بخوانید: دلایل اصلی باد کردن باتری شیائومی

هزینه تعویض باتری های موبایل شیائومی

هزینه تعویض باتری موبایل شیائومی بسته به مدل گوشی متفاوت است. ولی باید بدانید که این هزینه زیاد نیست و جای نگرانی ندارد.هزینه حدودی تعویض باتری شیائومی در سال 1402 بین 290 تا 400 تومان است. و بسته به مدل تلفن همراه شما دارد.شما کاربران میتوانید جهت اطلاع از هزینه تعویض باتری موبایل خود با نمایندگی تعمیرات شیائومی با شماره تماس پایین سایت تماس بگیرید. همچنین این امکان دارد که هزینه بیشتری را جهت تعویض بپردازید که میبایست با شماره پایین سایت تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید: نمایندگی شیائومی شهر های مختلف

با تعویض باتری شیائومی اطلاعات پاک میشود؟

بعد از تعویض باتری هیچ اطلاعاتی از تلفن همراه شما کم و زیاد و پاک نمیشود و اطلاعات تلفن همراه شما روی قطعه هارد ذخیره شده است و تا زمانیکه هارد موبایل آسیب نبیند هیچ اطلاعاتی از تلفن همراه شما پاک نمیشود. پس باید بدانید که جای نگرانی برای حذف اطلاعات با تعویض باتری گوشی شیائومی وجود ندارد.

همپنین بخوانید: خاموشی گوشی پوکو M3 ، کم و زیاد شدن خودکار صدای شیائومی

تعویض باتری گوشی شیائومی در نمایندگی رسمی تعمیرات

طبق گفته های بالا اطلاعاتی را در زمینه ساختار باتری گوشی شیائومی خود و همچنین توضیحاتی را درباره تعویض این قطعه گفته ایم همچنین شما عزیزان میتوانید خدمات تعمیراتی خود را به نمایندگی رسمی شیائومی بسپارید و از کیفیت قطعات مورد استفاده و همچنین تعمیرات اصولی و با ضمانت بهرمند شوید. برای در خواست تعمیرات میتوانید با شماره تماس پایین سایت تماس بگیرید و یا در صفحه تماس با ما درخواست تعویض باتری گوشی شیائومی خود را ثبت کنید.

منبع: Mi Service Centres

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا