علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

در این مقاله به بررسی دلایل و راهکارهای روشن نشدن گوشی های شیائومی می پردازیم. البته این مشکل کلی است و در انواع مدل ها و برندهای موبایل دیده می شود. بنابراین دلایل و راهکارهای ارائه شده در زیر برای تمامی برندها صدق می کند. خاموش روشن شدن گوشی شیائومی و سایر برندها ممکن است نشان دهنده مشکل جدی یا جای نگرانی داشته باشد! اگر این یک بار اتفاق افتاده و دیگر تکرار نشده است، جای نگرانی نیست. اما اگر مدام شاهد خاموش و روشن شدن گوشی شیائومی خود هستید، بهتر است در اسرع وقت به مرکز نمایندگی تعمیرات شیائومی که مرکزی مجاز و مورد اعتماد میباشد مراجعه کنید تا تکنسین ها بتواند دستگاه را بررسی کند. برای عیب یابی گوشی و انجام اقدامات لازم برای تعمیر آن در تخصصی ترین سطح با شماست. در زیر دلایل خاموش روشن شدن گوشی شیائومی و روش های حل این مشکل را ارائه می دهیم.

دلایل خاموش شدن ناگهانی شیائومی

گوشی های اندرویدی به دلایل مختلف دچار خاموش شدن ناگهانی شیائومی می شوند. در بیشتر موارد، این مشکل ناشی از ناهماهنگی پردازش است. به عنوان مثال، ممکن است بعد از نصب یک برنامه جدید گوشی دچار خاموش شدن ناگهانی شیائومی شود . در این صورت احتمالاً برنامه مشکل دارد و باید آن را حذف کنید. خرابی باتری یکی دیگر از دلایل ریست کردن مداوم گوشی است. اگر باتری تلفن همراه شما مشکل دارد یا در جای خود قرار ندارد، می توان بلافاصله گوشی را خاموش و دوباره روشن کرد. دداغ شدن بیش از حد گوشی یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی شیائومی این دستگاه است. اگر دمای گوشی به حد غیرقابل قبولی برسد، قطعات داخلی در معرض خطر هستند. خاموش و روشن کردن گوشی شیائومی در این شرایط دمای آن را متعادل می کند.

دلایل خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

بسیاری از کاربران گوشی های شیائومی اخیرا از خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی خود شکایت کرده اند. اگرچه مشکل دلایل خاموش شدن ناگهانی شیائومی مختص موبایل های شیائومی نیست، اما فرکانس آن در مدل هایی مانند پوکو اف 3، ردمی نوت 8، نوت 9 فایو و سایر مدل های این برند بیشتر است. اما علت این مشکل چیست؟ خرابی قسمت منبع تغذیه برد مدار چاپی (PCB) یکی از مهم ترین دلایل خاموش روشن شدن گوشی شیائومی است. البته ممکن است سایر قسمت ها آسیب ببینند که نیاز به بررسی تخصصی تری دارد.

مطلب مفید: 5 دلیل اصلی باد کردن باتری شیائومی

بررسی علل خاموش و روشن شدن پی در پی

دلایل خاموش شدن ناگهانی شیائومی یکی پس از دیگری می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی اوقات فرکانس پردازنده گوشی شما می تواند در حین کار کردن خاموش شود. در برخی موارد، این به دلیل یک مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری ایجاد می شود. در مورد خرابی نرم افزارها، یکی از موارد، تغییراتی مانند نصب برنامه های ناایمن روی گوشی و بوت نشدن آن است که جای نگرانی نیست، چرا که معمولاً با چند ترفند ساده می توان این مشکل را حل کرد. البته بوت کردن رام های غیر رسمی یا سیستم عامل های دستکاری شده و فلش گوشی توصیه نمی شود زیرا ممکن است مشکلات ثانویه ایجاد کند.
گاهی اوقات دلیل خاموش و روشن شدن گوشی موبایل بیرون آمدن باتری از جای خود است که در اثر ضربه یا تکان ناگهانی باتری اتفاق می افتد. گرمای بیش از حد نیز باعث خاموش شدن و روشن شدن گوشی یکی پس از دیگری می شود. در صورت داغ شدن بیش از حد گوشی، احتمال آسیب دیدن و حتی سوختن اجزای برد بسیار زیاد است. بنابراین برای جلوگیری از این آسیب ها تلفن همراه به صورت خودکار خاموش می شود.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن گوشی شیائومی

راه حل هایی مشکل خاموش روشن شدن شیائومی

رفع مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی

خوشبختانه راه حل های مختلفی برای رفع مشکل روشن شدن گوشی شیائومی وجود دارد که عبارتند از:

حذف ویروس ها از گوشی

برخی از ویروس ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند گوشی یا تبلت را خاموش و روشن یا راه اندازی مجدد کنند. بنابراین، ممکن است بتوانید مشکل خاموش و روشن کردن آن را با حذف ویروس در دستگاه تلفن همراه خود حل کنید. اگر مشکل به این دلیل است که گوشی به ویروس آلوده شده است، پس از حذف ویروس نمی توانید گوشی را ریست کنید.

بیشتر بخوانید: علت سیاه شدن صفحه موبایل شیائومی

SAFE MODE شیائومی را فعال کنید

برای حل مشکل روشن شدن گوشی شیائومی و هر برند دیگری بد نیست از حالت safe mode کمک بگیرید. با انجام این کار در سیستم عامل اندروید می توانید مشکل ریست گوشی موبایل را حل کنید. به این ترتیب پس از راه اندازی حالت ایمن، برنامه های معیوب شناسایی می شوند و برای رفع مشکل می توانید به سادگی آن ها را حذف کنید. اگر همچنان این شرایط را مشاهده کردید، روش های دیگر را امتحان کنید.

تنظیم مجدد گوشی شیائومی به تنظیمات کارخانه

اگر هیچ یک از روش های معرفی شده مشکل خاموش شدن ناگهانی شیائومی را حل نکرد، باید دستگاه را به تنظیمات پیش فرض خود بازگردانید. تنظیم مجدد کارخانه بسیاری از مشکلات پردازشی دستگاه های هوشمند را حل می کند و در نتیجه روند کار آنها را به حالت عادی برمی گرداند. اما به یاد داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات ذخیره شده در حافظه داخلی گوشی و تنظیمات آن پاک می شود. بنابراین، قبل از بازنشانی دستگاه خود به تنظیمات کارخانه، حتما از اطلاعات و فایل های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر همچنان گوشی شیائومی خود را خاموش و روشن می بینید، از یک تکنسین خدمات بخواهید تا تلفن همراه شما را از نظر سخت افزار و نرم افزار بررسی کند.

بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی شیائومی

علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

باتری و شارژر را چک کنید

خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی های میتواند ریشه در خرابی باتری و یا شارژر داشته باشد. ما دو نوع گوشی داریم، دسته اول پشت گوشی است که از خود گوشی جدا می شود و دسته دوم گوشی هایی هستند که پلمپ شده اند. اگر جزو گروه اول هستید، می توانید پشت گوشی را باز کرده و باتری را در جای خود قرار دهید.

اگر گوشی شما آسیب دیده است، کد دستوری *#*#4636#*#* را شماره گیری کنید تا از سلامت باتری خود اطمینان حاصل کنید. اگر وضعیت باتری در حالت خوب باشد به این معنی است که باتری سالم است، در غیر این صورت باید باتری گوشی را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس تاچ گوشی شیائومی

نرم افزار گوشی خود را به روز کنید

خاموش شدن گوشی شیائومی ممکن است به دلیل مشکل نرم افزاری باشد. باگ هایی در نسخه اندروید و سیستم عامل وجود دارد که در نسخه های بعدی که منتشر شده اند رفع شده است. اگر گوشی شما مشکل دارد، حتما آخرین آپدیت اندروید را دانلود کنید و برای رفع مشکلات نسخه بعدی نصب کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض باتری گوشی شیائومی

گوشی را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

بسیاری از مراکز تعمیر، روش فکتوری ریست را برای رفع مشکل خاموش شدن دستگاه پوکو ایکس 3 پیشنهاد می کنند، اما نظر ما این است که اگر اطلاعات گوشی شما برایتان مهم است، این روش را امتحان نکنید، زیرا اگر مشکل از فایل موجود نباشد، اطلاعات شما به این صورت خواهد بود. به طور کامل و برای همیشه حذف شود. لطفا توجه داشته باشید که مشکل خاموشی Poco در همه مدل ها رایج است و از نظر تجربه با ریست فکتوری یا فکتوری ریست مشکل حل نمی شود و پیشنهاد نمی کنیم فقط اطلاعات گوشی را پاک کنید زیرا پس از ریست فکتوری اطلاعات به هیچ وجه بازیابی نمی شود. بودن

هارد ریست را انجام دهید.

اگر مرحله قبل را انجام داده اید و با فشار دادن دکمه پاور گوشی روشن نمی شود، باید گوشی را هارد ریست کنید. برای انجام هارد ریست باید دکمه پاور و دکمه کاهش صدا را همزمان به مدت 10 ثانیه فشار دهید و وقتی گوشی می لرزد دکمه ها را رها کنید تا گوشی روشن شود، در این مرحله گوشی فقط خاموش و روشن می شود. و هیچ اطلاعاتی از شما وجود ندارد تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و اگر مشکل نرم افزاری باشد برطرف خواهد شد.

مقالات بیشتر: تعویض هارد گوشی شیائومی

خاموش شدن گوشی شیائومی

کش حافظه را پاک کنید

به طور کلی فضای کامل حافظه باعث بروز مشکلات زیادی در گوشی های موبایل می شود که یکی از آنها خاموش و روشن شدن گوشی شیائومی است. بنابراین اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، کش برنامه را پاک کنید.

گوشی را اسکن و ویروس کشی کنید

این احتمال وجود دارد که یک ویروس موبایل باعث راه اندازی مجدد آن شده باشد. مشکل را می توان با اسکن گوشی با یک آنتی ویروس قدرتمند حل کرد.

دستگاه را در حالت ASR راه اندازی کنید

یکی از بهترین راه ها برای رهایی از مشکل خاموش و روشن شدن مداوم گوشی، راه اندازی دستگاه در حالت ASR است. البته با این کار تمام داده ها و تنظیمات تلفن همراه پاک می شود. همچنین این روش در گوشی های قدیمی قابل استفاده است زیرا باید باتری را خارج کرده و بعد از 30 ثانیه دوباره وارد کنید. پس از آن، باید گوشی را در حالت ASR راه اندازی کنید.

کلیدهای افزایش صدا، صفحه اصلی و پاور را با هم نگه دارید تا گوشی در حالت ASR روشن شود. سپس، در منوی بازیابی، با استفاده از دکمه کاهش/بالا کردن صدا، میان گزینه‌ها حرکت کنید و عبارت wipe cache partition را انتخاب کنید. اکنون باید Wipe Data Factory را انتخاب کنید و سپس به منوی بازیابی اصلی بازگردید، دستگاه خود را با استفاده از گزینه راه اندازی مجدد راه اندازی مجدد کنید.

بیشتر بخوانید: علت خاموش شدن نوت 10 پرو شیائومی

تعمیرات سخت افزاری جهت رفع مشکل خاموشی گوشی شیائومی

در بسیاری از موارد خاموش و روشن کردن گوشی شیائومی با راه حل های نرم افزاری که ذکر کردیم قابل حل نیست. در این صورت نیاز به تعمیرات سخت افزاری به خصوص تعمیر یا تعویض بردها می باشد. البته احتمال خرابی مدار شارژ نیز وجود دارد. در نتیجه بهتر است با مراجعه به تعمیرکار حرفه ای و متخصص عیب یابی گوشی، قطعات مذکور را تعمیر یا تعویض نمایید.

معمولا عواملی مانند تنظیمات نادرست، کمبود حافظه، اشکالات سیستم عامل و غیره. باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی شود. اگر از گوشی های Note 10s، Poco M3، Redmi Net 9 یا pco x3 pro استفاده می کنید و موبایل شما مدام خاموش و روشن می شود، با نمایندگی تعمیرات موبایل مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری لازم را برای رفع مشکل با عیب یابی دقیق گوشی و تعمیر قطعات آسیب دیده انجام می دهند.

بیشتر بخوانید: قفل شدن اکانت شیائومی

علت خاموش شدن ناگهانی شیائومی

(طبق بحث اصلی که داشتیم و دلایل و روش های رفع مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی را عنوان کردیم میخواهیم به سه مدل از گوشی های شیائومی که مشکل شایع خاموشی دارند را عنوان کنیم)

خاموش شدن گوشی پوکو x3

گوشی های پوکو x3 شیائومی جز آن دسته از گوشی ها میباشند که مشکل خاموشی ناگهانی و شایع دارند که علت آن ریشه در باگ سخت افزاری توسط شرکت سازنده دارند و حتما باید توسط نمایندگی تعمیر و رفع مشکل شوند زیرا تعمیرات گوشی های شیائومی بسیار حساس و منحصر به فرد نسبت به دیگر شرکت ها میباشد.

برای مطالعه دقیق تر میتوانید به صفحه خاموش شدن گوشی پوکو x3 مراجعه کنید.

خاموش شدن پوکو m3

از مشکلات و خاموشی گوشی های شیائومی میتوان به خاموش شدن گوشی پوکو m3 شیائومی اشاره کرد زیرا این مدل گوشی شیائومی مشکل شایع خاموشی دارد و گزارشات زیادی جهت خاموش شدن بعد از ریست کردن، خاموش شدن بعد از آپدیت کردن شیائومی ، خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی میباشد که ریشه در سخت افزار دارد و باید حتما توسط نمایندگی بررسی و تعمیر شود.

برای مطالعه دقیق تر توضیحات نمایندگی به صفحه خاموش شدن شیائومی پوکو m3 مراجعه کنید.

ارسال گوشی به نمایندگی تعمیرات شیائومی جهت تعمیرات

از آنجایی که تلفن های همراه امروزی به کالایی تبدیل شده اند که بیش از گذشته نیاز به استفاده دارد، هر گونه خرابی و اختلال در عملکرد آن باعث نگرانی شدید کاربران می شود. گاهی رفع این ایرادات از عهده شخص خارج است، بنابراین لازم است برای رفع مشکلات تلفن همراه خود به یک مرکز مورد اعتماد و قابل اعتماد که مهارت کافی در این زمینه را دارد مراجعه کنید.

نمایندگی مرکزی تعمیرات شیائومی با دارا بودن بالاترین سطح تکنولوژی عیب یابی و تعمیر و همچنین متخصصین آموزش دیده و مجرب متشکل از واحدهای سخت افزاری و نرم افزاری مجزا آماده ارائه کلیه خدمات پشتیبانی و پس از فروش جهت رفع مشکل قطع و وصل می باشد. و گوشی را یکی پس از دیگری روشن و قابل استفاده می کند. تمامی تعمیرات ما در نمایندگی به صورت کاملا تخصصی انجام می شود و این تضمینی برای بازگرداندن سلامت گوشی های شماست. بنابراین برای رفع مشکلات تلفن همراه و تعمیر گوشی خود می توانید با شماره های این مرکز که در پایین سایت است یا به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

مراحل ارسال کالا به نمایندگی مرکزی شیائومی

 • بسته بندی دستگاه به نحوی که در حین انتقال آسیب نبیند
 • شرح کامل مشکل در یک برگه و قرار دادن آن در مرسوله پستی
 • ارسال دستگاه
 • بررسی و عیب یابی دستگاه و براورد هزینه تعمیرات
 • تماس با مشتری و اعلام هزینه تقریبی
 • آغاز روند تعمیرات
 • تست کامل دستگاه پس از پایان مراحل تعمیر
 • ارسال دستگاه مورد نظر به آدرس ارائه شده توسط کاربر و توجه به نکات ایمنی (بسته بندی اصولی و …)
 • ارائه گارانتی معتبر پس از تعمیر محصول مورد نظر
 • درج دقیق آدرس، شماره تلفن و کد پستی روی بسته ارسالی
 • ارسال کدپیگیری مرسوله پستی به شماره موبایل قید شده روی بسته

برای اطلاعات بیشتر جهت ارسال و آدرس دقیق با ما تماس بگیرید. تماس با ما

توجه: در حال حاضر خدمات تعمیراتی ما تنها در نمایندگی مرکزی پذیرش میشود. شما عزیزان میتوانید بصورت حضوری و یا ارسال پستی و یا تیپاکس از خدمات ما استفاده کنید.

30 دیدگاه دربارهٔ «علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی»

 1. سلام گوشیم الان یهوویی خاموش شد همه کار کردم هیچ اتفاقی نیوفتاد چیکارش کنم؟

  1. نمایندگی شیائومی

   سلام طبق تجربه ایی که ما داریم گوشی های شیائومی عمدتا مشکل cpu دارند اما قبل از تعمیر حتما بررسی و عیب یابی تخصصی انجام مشود.

 2. عرض ادب و احترام
  برای تعمیر گوشی در نمایندگی باید به آدرسی که گذاشتید ارسال کنیم؟

  1. نمایندگی شیائومی

   سلام و عرض ادب بله برای تعمیر میبایست به آدرس در سایت است با استفاده از شرکت پست تیپاکس گوشی را ارسال کنید.

 3. سلام وقت بخیر
  پذیرش گوشی در نمایندگی شما به چه صورت است؟
  چقدر نیازمند تایم هستش و ضمانت کار به چه صورت است

  1. نمایندگی شیائومی

   سلام و عرض ادب
   درحال حاضر فقط در نمایندگی مرکزی پذیرش داریم و باید گوشی خود را با پست و یا تیپاکس به آدرس نمایندگی مرکزی ارسال کنید.
   مدت زمانت تعمیر گوشی در نمایندگی 1 الی 2 روز میباشد و تمامی خدمات ما ضمانت دارند و با فاکتور خدمت شما ارائه میگردد.

  1. نمایندگی شیائومی

   سلام بله مشکل روشن نشدن گوشی شیائومی بصورت دائمی رفع میشود. دلیل اصلی خرابی مشکل سخت افزاری میباشد که برای تعمیر باید با استفاده از شرکت پست گوشی را ارسال کنید.

   1. سلام گوشی من شیائومی red mi 9هست هر بار بی دلیل خاموش میشه وتا شارژ خالی نشه نمیتونم دوباره شارژ یا روشنش کنم ،بسته به مقدار شارژ مدت زمان خاموشی مشخص میشه.وبعد از تخلیه کامل معمولا روشن میشه چند ساعت کار میکنه و دوباره خاموش میشه ،چه باید کرد مشکل کجاست؟ممنون میشه جواب بدین

 4. خرابی توی همه گوشی های شیائومی هست ماله منم خراب شد و دیگه دریت نشدن انداختمش یه گوشه

 5. سلام گوشیم شارژ داشت اما یهو تو دستم خاموش شد سرچ کردم توی گوگل سایت شما اومد
  شما نمایندگی هستین برای گوشی های خاموش شده شیائومی؟
  قابل تعمیر هست؟
  خودم حدس میزنم مشکل از باتری باشه چون خیلی زود به زود خالی میشد باتریش

  1. نمایندگی شیائومی

   سلام و عرض ادب بله برای تعمیر و بررسی بیشتر باید گوشی را با پست و تیپاکس ارسال کنید

 6. سلام وقت بخیر خسته نباشید 🌷
  ببخشید ، من گوشیم رو که خاموش میکنم ( کلا خاموشش میکنم با استفاده از نگه داشتن دکمه پاور و زدن دکمه خاموش ) در طول شب بعد از چند ساعت خودش خود به خود روشن میشه.

 7. یه سوال داشتم گوشی رو تازه گرفتم
  بعضی موقعا یهو صداش قطع میشه باید گوشی رو خاموش روشن کنم درس شه میدونین مشکلش چیه؟

  1. سلام گوشیم پوکو f3استش اول توش پاپجی پلی میدادم هیچ مشکلی نداشت تا اینکه ورزان موبایل نصب کردم بعد از چند روز گوشیم تو کلاف ورزان لگش زیاد شد آلان در ادب لگ داره تو پاپجی اصلن نمیشه پلی داد لطفن راهنمای کنید

 8. سلام گوشی دارم مدل xiaomi 12tpro
  از موقع اپدیت ب می 14بعضی اوقات در هنگام تماس صفحه خاموش میشه و با فشار دادن کلید پاور روشن نمیشه اما گوشی روشنه زنگ میخوره صفش خاموشه ولی باید بالا کلید ولوم بالا پایین و پاور نکهدارم چن ثانیه ریست میشه بالا میاد مشکل چیه ک درست بشه ممنون میشم راهنماییم کنین

 9. سلام من گوشیم پوکوm3 چند باری یکدفعه خاموش شدش ولی بعد اینکه چند روز می گذشت وشارژش خالی میشد میزدم به شارژ روشن میشدش ولی ایندفعه که خاموش شدش هرکاری میکنم فقط گوشی تا اون مرحله که اسم پوکو میادش روشن میشه و بیشتر از اون پیش نمیره دوباره خاموش میشه میشه بگید مشکلش چیه؟؟من براتون ارسالش میکنم فقط برام عکسهای گالریم خیلی مهمه بنظرتون حافظم پاک نمیشه ؟؟

  1. نمایندگی شیائومی

   سلام عرض ادب ارسال کنید براتون انجام میدیکم. خیر اطلاعات پاک نمیشوند نگران نباشید.

 10. سلام من گوشی poco x3 pro هست بک دفعه خاموش میشه چندبار علامت poco میاد بعد رست می‌کنه درست نمیشه

  1. نمایندگی شیائومی

   سلام بله درست میشه
   به آدرس پایین سایت با پست یا تیپاکس ارسال کنید.

 11. سلام خسته نباشید!! گوشی من شیائومی 11t هستش خود به خود خاموش میشه و وقتی روشنش میکنم به محض اینکه روشن میشه دوباره خاموش میشه!! علتش چیه؟

  1. نمایندگی شیائومی

   سلام و عرض ادب مشکل گوشی شما سخت افزاری میباشد و باید گوشیس را بصورت پست و تیپاکس برای نمایندگی ما ارسال کنید تا با بهترین کیفیت و قطعات تعمیر کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا