علت سیاه شدن صفحه موبایل شیائومی چیست؟

سیاه شدن صفحه موبایل شیائومی

دلیل سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی یکی از مشکلاتی است که کاربران گوشی های اندرویدی با آن مواجه هستند این است که گاهی اوقات با این مشکل مواجه می شوند که ناگهان صفحه نمایش گوشی هوشمندشان سیاه می شود و دسترسی به گوشی به طور کامل مسدود می شود. این مشکل ممکن است برای بسیاری از گوشی های اندرویدی رخ دهد که یافتن راه حلی برای رفع آن تا حدودی دشوار است که احتمالا گوشی شیائومی با مشکل سیاه شدن صفحه گوشی بعد از مکالمه، بازی و در موارد دیگر مواجه شده اید.

وقتی این مشکل پیش می آید بسیاری از کاربران فکر می کنند که صفحه نمایش گوشی آنها سوخته است و باید هزینه زیادی برای تعویض آن خرج کنند اما سیاه بودن صفحه نمایش گوشی شیائومی همیشه نشانه سوخته بودن آن نیست و همچنین می تواند به دلایل دیگر اتفاق بیوفتد همچنین راه حل های زیادی وجود دارد که می توانید برای حل مشکل صفحه سیاه گوشی شیائومی انجام دهید.

با ادامه این مقاله از سایت نمایندگی تعمیرات شیائومی همراه باشید تا علت سیاه شدن صفحه موبایل شیائومی را برای شما شرح دهیم.

چرا صفحه گوشی موبایل شیائومی سیاه می شود؟

سیاه شدن صفحه نمایش گوشی موبایل شیائومی به دلایل زیادی اتفاق می افتد که همه آنها به شرایط و نوع استفاده شما بستگی دارد. این دلایل به شرح زیر است:

 1. نصب اپلیکیشن ها و برنامه های ناسازگار با سیستم عامل گوشی شیائومی
 2. استفاده کردن از شارژ های فیک و تقلبی
 3. استفاده از باتری های غیر اصل و تقلبی
 4. خراب بودن باتری و کاهش عمر آن
 5. خوردگی گوشی موبایل و صفحه گوشی شیائومی
 6. باتری گوشی موبایل شیائومی
 7. کم بودن شارژ گوشی موبایل شیائومی
 8. استفاده از شارژر ناسازگار با گوشی شیائومی

همچنین بخوانید: کم و زیاد شدن خودکار صدای شیائومی

آیا گوشی شیائومی شما وقتی صفحه نمایش سیاه است روشن است؟

قبل از استفاده از ترفندهای مختلف برای رفع سیاهی صفحه گوشی خود، توصیه می شود مواردی را بررسی کنید تا بدانید علت سیاه شدن صفحه نمایش گوشی شیائومی شما چیست. تمام تلاش خود را بکنید تا علت این مشکل را بفهمید تا مسیر اشتباه را طی نکنید.

یکی از اولین اقداماتی که باید برای یافتن علت سیاه شدن صفحه نمایش گوشی شیائومی خود بردارید، بررسی چراغ LED کوچکی است که معمولا در بالای صفحه نمایش گوشی شیائومی شما قرار دارد. اگر وقتی صفحه نمایش ناگهان سیاه شد، LED گوشی شما قرمز یا آبی بود، به این معنی است که گوشی در حال تنظیم مجدد است. در این صورت فقط باید به گوشی خود کمی زمان بدهید!

بیشتر بخوانید: تعویض باتری گوشی شیائومی

سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی

وقتی صفحه سیاه باقی می ماند چه کاری می توانید انجام دهید؟

پس از اینکه تمام تلاش خود را برای یافتن دلیل سیاه بودن صفحه گوشی شیائومی خود انجام دادید و متوجه شدید که چه چیزی باعث این مشکل شده است، می توانید مراحل زیر را برای باز کردن قفل صفحه سیاه امتحان کنید. اگر این روش جواب نداد، روش بعدی را امتحان کنید.

گوشی شیائومی خود را به شارژر وصل کنید

یکی از راه های دیگر برای حل مشکل صفحه سیاه گوشی شیائومی، روشن کردن گوشی است. یکی از موثرترین راه ها برای حل مشکل شما این روش است. همانطور که قبلا ذکر شد، این مشکل به دلیل خالی شدن کامل باتری گوشی به احتمال زیاد رخ می دهد.

در صورت امکان باتری را از تلفن همراه خارج کنید

گاهی اوقات می توانید مشکل صفحه سیاه گوشی شیائومی را با خارج کردن باتری از گوشی حل کنید. پس از خارج کردن باتری، چند ثانیه صبر کنید، سپس باتری را دوباره وارد کنید و سعی کنید گوشی را روشن کنید. اگر صفحه همچنان سیاه است، راه حل بعدی را امتحان کنید.

برای رفع مشکل سیاه شدن گوشی شیائومی سیم کارت و SD کارت را بردارید

گاهی اوقات سیم کارت با کارت SD تداخل پیدا می کند و باعث سیاه شدن صفحه می شود. یکی از مواردی که باید امتحان کنید این است که سیم کارت و کارت SD را بردارید. پس از اتمام، تلفن همراه را روشن کنید. اگر این روش جواب داد، به این معنی است که سیم کارت و کارت SD گوشی شما در تضاد هستند.

گوشی شیائومی خود را اجباری ریستارت کنید

اگر صفحه سیاه باقی بماند، راه اندازی مجدد اجباری اغلب مشکل را برطرف می کند. برای این کار کافی است چند کلید را همزمان فشار دهید. شما باید حداقل 10 ثانیه صبر کنید تا راه اندازی مجدد اجباری کار کند. ترکیب کلید توسط مدل ها تعیین می شود، اما باید یکی از موارد زیر باشد:

دکمه بی صدا + پاور
کاهش صدا + دکمه پاور + دکمه هوم
دکمه ولوم + پاور
روی دکمه پاور + صفحه اصلی ضربه بزنید

برای رفع مشکل صفحه مشکی گوشی شیائومی صبر کنید تا باتری آن خالی شود

در نهایت، اگر هیچ یک از راه حل های بالا جواب نداد، سعی کنید باتری گوشی خود را به طور کامل خالی کنید. بررسی کنید که باتری کاملاً خالی شده باشد. پس از انجام این کار، گوشی خود را روشن کرده و آن را روشن کنید.

بیشتر بخوانید: خاموشی گوشی پوکو M3

صفحه سیاه گوشی شیائومی

تلفن های همراه دستگاه های الکترونیکی بسیار پیچیده و در عین حال ظریفی هستند و متاسفانه مشکلاتی در کارکرد آنها زیاد است. به همین دلیل، می بینید که روز به روز شرکت های بیشتری تمایل به ارائه خدماتی مانند تعمیرات تخصصی تلفن همراه دارند، زیرا تقاضای کافی در این زمینه وجود دارد.

یکی از مشکلات عجیبی که گاهی برخی از کاربران با آن مواجه می شوند، مشکل سیاه شدن صفحه گوشی اندرویدی است که البته در آیفون های اپل نیز گزارش شده است. اما صفحه سیاه گوشی به چه معناست؟

کم نور شدن صفحه نمایش گوشی های هوشمند اندرویدی به روش های مختلفی ظاهر می شود و طبیعتاً می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. برای مثال ممکن است صفحه گوشی شما تیره و سیاه به نظر برسد اما در واقع روشن است یا ممکن است صفحه گوشی شما سیاه شود و اصلا روشن نشود. گاهی اوقات ممکن است شرایط دیگری رخ دهد، مثلاً صفحه ای که در حالت عادی سیاه است اما در حالت ایمن بدون مشکل کار می کند و در این حالت مشخص است که مشکل از نصب نرم افزارهای مخرب در گوشی متصل است.

همچنین بخوانید: علت کم و زیاد شدن نور صفحه شیائومی چیست؟

چه عواملی باعث سیاه شدن صفحه نمایش گوشی شیائومی می شود؟

صفحه سیاه گوشی شیائومی به دلیل ضربه یا شکستن ال سی دی

افتادن گوشی در آب، افتادن یا برخورد با دستگاه یکی از اتفاقاتی است که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند. اگر آب به گوشی شما نفوذ کرده باشد یا 48 ساعت قبل از سیاه شدن صفحه به آن ضربه زده باشد، احتمالاً صفحه لمسی دستگاه شما آسیب دیده است.

گاهی اوقات به دستگاه ضربه می زند تا صفحه یا شیشه روی آن آسیبی نبیند اما ال سی دی داخل آن شکسته است. اتفاقی که در بیشتر موارد در اثر سقوط رخ می دهد. اگر بعد از این کار روی گوشی اندرویدی خود صفحه سیاهی مشاهده کردید، احتمال خرابی ال سی دی آن وجود دارد. تنها راه حل این مشکل تعویض تاچ و ال سی دی گوشی موبایل است. خوشبختانه حتی اگر صفحه نمایش آسیب دیده باشد، می توان با استفاده از نرم افزار خاصی اطلاعات را ذخیره کرد.

ال سی دی گوشی مشکی به آبخوردگی

هنگامی که آب با تابلو برق تماس پیدا می کند، ناخالصی های موجود در آب می توانند جریان را در جهت هایی هدایت کنند که باعث اتصال کوتاه می شود. حتی اگر برد کنترل شما در اثر اتصال کوتاه آسیب ندیده باشد، خوردگی ناشی از آب می تواند جریان برق را مختل کند و باعث اختلال در سایر قسمت های تلفن همراه شود و در نهایت باعث سیاه شدن صفحه نمایش گوشی شود. آنها از ایزوپروپیل الکل 98٪ و یک برس نرم برای از بین بردن خوردگی استفاده می کنند، سپس دستگاه را دوباره مهر و موم می کنند تا ببینند آیا چیزی تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید: علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

نشانه سوختن ال سی دی گوشی چیست؟

علائم اصلی خاموش شدن خودکار صفحه قبل از اینکه مشکل خاموش شدن یا کم نور شدن صفحه نمایش به طور کامل نمایان شود، اغلب نشانه های خاصی وجود دارد که می توان آنها را نشانه ای از احتمال مشکل فوق الذکر دانست. برخی از علائم اصلی این مشکل عبارتند از:

سوسو زدن صفحه نمایش و لمس گوشی جواب نمی دهد، گوشی بیش از حد یخ می زند و هنگ می کند، گوشی به طور خودکار ریستارت می شود و درصد شارژ باتری ناگهانی افت می کند، خرابی های مکرر اپلیکیشن هموارد ذکر شده تنها برخی از علائمی است که می تواند زنگ خطر باشد برای افزایش احتمال حل مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی اندرویدی شما. البته توجه داشته باشید که وقوع هر یک از اتفاقات فوق نمی تواند صد در صد نشان دهنده این باشد که با مشکل صفحه سیاه مواجه خواهید شد.

بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

سیاه شدن صفحه شیائومی

چگونه می توانیم اطلاعات خود را پس از صفحه سیاه گوشی شیائومی ذخیره کنیم؟

صفحه سیاه گوشی موبایل مانع از دسترسی به اطلاعات آن می شود. ابتدا قبل از هر کاری بهتر است اطلاعات خود را از گوشی حذف کنید تا در صورت بروز مشکل در هنگام رفع مشکل صفحه سیاه، اطلاعات خود را از دست ندهید.

ممکن است فکر کنید اطلاعات گوشی خود را از دست داده اید. اما ما راه حلی برای بازیابی تمامی اطلاعات گوشی داریم که جواب این وضعیت است. برای این، فقط dr.fone – Recover (اندروید) را دانلود کنید. این برنامه با توجه به ویژگی های خاص و سهولت استفاده یکی از بهترین برنامه ها در زمینه بازیابی و عیب یابی نرم افزار گوشی می باشد.

پس از نصب این برنامه بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود، گوشی خود را به کامپیوتر متصل کرده و طبق دستورات برنامه تمام داده ها را از گوشی به کامپیوتر منتقل کنید. متاسفانه این برنامه در حال حاضر فقط روی برخی از گوشی های اندرویدی کار می کند.

بیشتر بخوانید: علت خاموش شدن گوشی پوکو x3

رفع مشکل سیاهی صفحه گوشی شیائومی

اما چگونه می توانیم مشکل خاموش یا کم نور شدن صفحه نمایش گوشی اندروید را حل کنیم؟ برای این کار چندین راه حل ارائه می دهیم و نحوه استفاده از هر کدام را شرح می دهیم. با گذراندن مراحل و راه حل های توضیح داده شده در هر قسمت، احتمالاً می توانید مشکل سیاهی صفحه گوشی خود را حل کنید.

پارتیشن کش گوشی را پاک کنید

پاک کردن پارتیشن کش گوشی اندرویدی معمولاً مشکل خاموش شدن خودکار صفحه نمایش را حل می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم در اولین قدم مراحل زیر را طی کنید:

در مرحله اول باید وارد حالت ریکاوری گوشی شده و اطلاعات کش دستگاه را کاملا پاک کنید. این در بسیاری از موارد منجر به حل مشکل صفحه سیاه گوشی اندروید می شود.

اما چگونه می توان وارد حالت ریکاوری شد و کش گوشی را کاملا پاک کرد؟ برای این کار ابتدا گوشی خود را در صورت خاموش نبودن آن خاموش کنید. دکمه های افزایش صدا، پاور و صفحه اصلی را همزمان فشار دهید و نگه دارید. مشاهده خواهید کرد که گوشی شما وارد حالت ریکاوری می شود.

بیشتر بخوانید: دلایل باد کردن باتری شیائومی

نرم افزارهای حاوی ویروس و باگ را حذف کنید

همانطور که می دانید وجود برنامه هایی که ویروس دارند باعث خاموش شدن و سیاه شدن گوشی شما می شود. می توانید با بررسی این برنامه ها و حذف آنها مشکل خاموش شدن گوشی را برطرف کنید. شاید از خود بپرسید که کجا این برنامه ها را بررسی و شناسایی کنید.

باید هر برنامه‌ای را که اخیراً روی تلفن خود نصب کرده‌اید و مشکوک هستید که مخرب هستند را از تلفن خود حذف کنید. برای این کار می توانید از حالت ایمن نیز استفاده کنید. برای این کار ابتدا گوشی موبایل خود را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. در این زمان لوگوی شرکت را مشاهده می کنید، به محض دیدن آن باید دکمه کاهش صدا را فشار دهید، حالت قفل صفحه برای شما ظاهر می شود.

همزمان وارد حالت safe mode شدی چیه؟ شما در حال تلفن هستید. پس از آن می توانید نرم افزاری را که روی تلفن همراه شما وجود دارد و فکر می کنید مخرب است و به گوشی شما آسیب می رساند را حذف کنید. شما می توانید این کار را برای تمامی اپلیکیشن های مضر گوشی خود انجام دهید تا مشکل سیاهی صفحه گوشی موبایلتان حل شود.

همچنین بخوانید: تعویض هارد گوشی شیائومی

گوشی شیائومی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

راه دیگر برای حل مشکل صفحه سیاه این است که گوشی اندروید خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید. با این کار گوشی شما مثل روز اول است و هیچ نرم افزار یا اپلیکیشنی روی آن نصب نیست. اما مشکل صفحه سیاه گوشی قابل حل است. برای بازنشانی تلفن همراه خود به تنظیمات کارخانه، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

1- ابتدا گوشی خود را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.

2- با فشردن ولوم بالا + دکمه پاور + دکمه هوم، Recovery Mode را فعال کرده و تلفن همراه را راه اندازی کنید. از میان گزینه های ارائه شده به شما، با فشردن دکمه های افزایش صدا و کاهش صدا و در نهایت دکمه پاور، گزینه Wipe data/factory reset را انتخاب کنید. اگر این کار را انجام دهید، گوشی شما به راهنمای بازنشانی کارخانه ای موبایل برمی گردد و مشکل صفحه سیاه حل می شود.

مراقبت از تلفن همراه

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. اگر به نکات زیر دقت کنید احتمال سیاه شدن صفحه گوشی شما کمتر می شود.

 • از نصب برنامه های مشکوک و مخرب خودداری کنید.
 • برنامه های مورد نیاز خود را از منابع مطمئن مانند فروشگاه Google Play دانلود کنید.
 • فشار و ضربه به LCD آسیب می رساند. از گوشی خود در برابر آن محافظت کنید.
 • لطفا توجه داشته باشید که تلفن همراه شما به طور مستقیم با آب و مایعات در تماس نیست.
 • از باتری به خوبی مراقبت کنید و به نکاتی در مورد افزایش عمر باتری توجه کنید.
 • در صورت لزوم باتری را تعویض یا تعمیر کنید.
حرف پایانی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله در مورد دلیل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی اندروید و نحوه حل این مشکل صحبت کردیم. مشکل گوشی های LCD مشکی می تواند ناشی از عوامل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. همیشه سعی کنید ابتدا عوامل نرم افزاری را بررسی کنید و اگر مشکل با اقدامات نرم افزاری حل نشد، راه حل های سخت افزاری را در نظر بگیرید و با ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که تعمیرات گوشی های شیائومی فقط باید توسط تکنسین های مجرب انجام شود.

3 در مورد “علت سیاه شدن صفحه موبایل شیائومی چیست؟”

 1. سلام به عزیزان و مدیر سایت
  در مورد گوشی ایکس تری پرو :
  قسمت بالای صفحه که دوربین جلو قرار داره ، زیر دوربین گهگاهی انگار پیکسل سوختگی ایجاد میشه به اندازه ی تا پنج میلیمتر کشیده میشه پایین و وقتی از گوشی استفاده نکنم و توی خونه بذارم حدود سه روز بعد اصلاح میشه.
  میخواستم بپرسم اینا چیه و آیا میشه مشکلشو برطرف کرد ؟؟؟
  با تشکر از عوامل خوب سایت

 2. سلام
  گوشی من شیاومی Mi8lite هست که الان رفته روی صفحه نمایش mi و تا باطری خالی میکنه و بعدا که به شارژ میزنم همین و تکرار میکنه بردم پیش تعمیر کار موبایل میگن تنها راه حل باید فلاش بخوره که اطلاعاتم حذف میشه شما راه حلی دیگری دارین که اطلاعاتم حذف نشه
  ممنون راهنمایی کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا