تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

گوشی های تولید شده شرکت شیائومی معروف به مقرون به صرفه بودن هستند به صورتی که در بعضی مدل ها با مشخصات یکسان نسبت به گوشی های دیگر برند ها قیمت کمتری دارند؛ تعویض ال سی دی گوشی شیائومی جز تعمیرات پرتکرار میباشد و ماهانه درخواست زیادی جهت تعویض ال سی دی شیائومی در نمایندگی تعمیرات شیائومی داریم که با تعویض با استفاده از قطعه اصلی مشکل آنهارا برطرف میکنیم. البته توجه داشته باشید که ال سی دی گوشی شیائومی فقط و فقط با ضربه دیدن گوشی و یا رطوبت دیدن گوشی به مشکل برمیخورد و از حساسیت بسیاری نیز برخوردار است.

گوشی های شیائومی از کیفیت صفحه نمایش قابل قبولی برخوردار است و به علت کیفیت IPS که در ساختار ال سی دی های شیائومی به کار رفته از قیمت پایین تری برخورداراند. تعویض ال سی دی گوشی شیائومی در نمایندگی رسمی شیائومی با قطعات اورجینال و در سریع ترین زمان ممکن توسط تعمیرکاران حرفه ایی تعویض میشود.

در ادامه از این مقاله وبسایت نمایندگی شیائومی قصد داریم که به بررسی مشکل و راه حل های رفع مشکل بپردازیم.

رایج ترین مشکلات ال سی دی گوشی شیائومی

ال سی دی گوشی های هوشمند یکی از قطعات حساس و آسیب پذیر گوشی است و بنا به علت های گوناگونی دچار شکستگی و خرابی خواهد شد. می توان این طور بیان کرد که اصلی ترین علت خرابی ال سی دی گوشی، آب خوردگی و ضربه خوردن (وارد شدن فشار یا ضربه شدید به ال سی دی گوشی در اثر افتادن یا ضربه خوردن) می باشد.

این نکته را مد نظر داشته باشید که هزینه تعمیر ال سی دی ، همیشه یکی از گران ترین بخش های تعمیرات موبایل به حساب می آید و شما دچار هزینه نسبتا سنگینی در قبال تعمیر گوشی تلفن همراه خود خواهید شد. اجزا و قطعات تشکیل دهنده تاچ ال س دی شامل مواردی همچون: گلس نگهدارنده ال سی دی، تاچ یا دیجیتایزر، ال سی دی و بک لایت و فریم ال سی دی می باشد.

مطالب مفید: علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

مواردی که باید تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

در مواردی که در پایین اشاره میکنیم صفحه نمایش حتما تعویض شود و راه حلی برای تعمیر ال سی دی شیائومی نمیباشد.

  • سوسو زدن ال سی دی شیائومی
  • ال سی دی گوشی شیائومی تصویر دارد اما لمس آن کار نمیکند
  • تصویر سیاه است اما لمس آن کار میکند
  • مقداری از صفحه نمایش سیاه شده
  • خط خط شدن ال سی دی
  • بنفش شدن تصویر ال سی دی
تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

سوسو زدن ال سی دی گوشی شیائومی

در بعضی از اوقات و بر اثر ضربه و فشار به گوشی تلفن همراه، ال سی دی گوشی سوسو خواهد زد که به منظور بر طرف کردن این مسئله نیز باید تعویض تاچ ال سی دی گوشی شیائومی به صورت تمام و کمال انجام شود. البته در بعضی شرایط سوسو زدن صفحه نمایش مربوط به شرایط خاصی می شود که توضیح آن در اینجا نمی گنجد و تنها می توان در این باره به چند مثال اکتفا کرد، به عنوان مثال در هوای سرد ممکن است ال سی دی گوشی سوسو بزند یا زمانی که نور صفحه نمایش کم باشد این مشکل پیش بیاید. شایان ذکر است که در این مورد نیز تعویض تاچ ال سی دی امری ضروری به حساب می آید.

ال سی دی روشن می شود ولی تاچ گوشی کار نمی‌ کند

در بعضی از مواقع پیش می آید که در اثر ضربه ای که به گوشی تلفن همراه وارد می آید، ال سی دی آن به مشکل بر خواهد خورد که در این صورت ال سی دی روشن خواهد بود و تصویر بالا می آید اما تاچ آن کار نخواهد کرد که در واقع این امر نشان دهنده سوختن تاچ یا دیجیتایزر آن دستگاه می باشد.

در همین راستا و به منظور برطرف کردن چنین مشکلی باید تاچ ال سی دی گوشی را به صورت تمام و کمال تعویض کرد، بخاطر این که نمی توان تاچ را به تنهایی عوض کرد.

خط خط شدن ال سی دی گوشی شیائومی

در بعضی ضربه هایی که به گوشی وارد میشود باعث میشود که خط خط روی ال سی دی شود و همانند تصویر پایین رخ دهد. در چنین وضعیتی فقط و فقط تعویض ال سی دی گوشی شیائومی راه چاره میباشد.

تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

LCD گوشی سیاه شده و روشن نمی شود

در رابطه با این موضوع باید بدانید که در حقیقت علت سیاه شدن صفحه موبایل شیائومی نشان دهنده سوختگی ال سی دی خواهد بود که اغلب بر اثر ضربه یا فشار زیاد به دستگاه موبایل رخ می دهد و این را نیز از یاد نبرید که در بعضی از مواقع هم نفوذ آب به داخل گوشی منجر به سوختن ال سی دی خواهد شد. می توان گفت که تنها راه تعمیری که در هنگام سوختن ال سی دی می توان در نظر گرفت، تعویض کامل تاچ ال سی دی گوشی به حساب می آید که هزینه نسبتا زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

بخشی از ال سی دی گوشی سیاه شده است

در برخی از اوقات شدت ضربه آن قدر نیست که به سوختگی تاچ یا ال سی دی گوشی منجر شود، بلکه فقط قسمتی از ال سی دی آن سیاه خواهد شد و گوشی محتوای مورد نیاز را نشان نخواهد داد، در این شرایط هم نیز می بایست تاچ ال سی دی به صورت کامل تعویض شود.

روی صفحه نمایش ترک و شکستگی وجود دارد اما تاچ ال سی دی آن کار می کند

در موارد نادر امکان دارد ضربه وارده به گوشی به شکستن گلس ال سی دی منجر شود ولی به تاچ و خود ال سی دستگاه تلفن همراه آسیبی وارد نکند که در این شرایط علی رغم شکستگی گلس موبایل هیچ گونه مشکل و مسئله ای برای استفاده از تلفن شما عزیزان پیش نخواهد آمد و شما می توانید به راحتی گلس آن گوشی را تعویض و گلسی تازه و نو روی آن بیاندازید و خبری هم از شکستگی نخواهد بود و در حقیقت تاچ و ال سی دی گوشی بدون هیچ مشکلی کار خواهند کرد. در این شرایط تنها احتیاج است گلس موبایل شما عزیزان تعویض گردد.

این نکته را مد نظر داشته باشید که موارد بالا که خدمت شما بیان شد، از اصلی ترین و اساسی ترین مشکلاتی است که امکان دارد در ال سی دی هر نوع تلفن همراهی حادث شود و فرد را به دفاتر تعمیرات موبایل بکشاند. برای ثبت درخواست تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی خود می توانید از فرم همین صفحه استفاده کنید یا با کارشناسان مرکز تعمیرات موبایل تماس بگیرید.

تعویض السیدی گوشی شیائومی

بادکردن باتری علت شکستن و تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

بسیاری از افراد باکردگی باتری گوشی خود را مهم نمیدانند و تعمیر گوشی خود را به بعد ها موکول میکنند اما توجه داشته باشید ما طبق تجربه دیده ایم که بادکردگی باتری باعث فشار به ال سی دی شده و باعث خرابی ال سی دی گوشی شیائومی شده است. پیشنهاد ما این است که اگر نشانه های بادکردگی باتری در ظاهر گوشی خود مشاهده کردید فورا برای تعویض باتری اقدام کنید زیرا امکان دارد که با ال سی دی گوشی شما اسیب وارد کند.

بیشتر بخوانید: دلایل اصلی باد کردن باتری شیائومی

نکات مهم در تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

صفحه نمایش گوشی شیائومی از دو لایه نازک تشکیل شده است: صفحه نمایش شیشه ای و صفحه نمایش کریستال مایع (LCD). اگر صفحه نمایش شیائومی شما دچار آسیب شده است ممکن است صفحه نمایش شیشه ای ترک خورده یا صفحه ال سی دی شکسته باشد. این ها انواع مختلفی از شکستگی ها هستند که به روش های مختلفی برای تعمیر نیاز دارند.

صفحه نمایش شیشه ای خارجی ترین لایه نمایشگر گوشی شیائومی است. در حالی که با توجه به دوام طراحی شده است، هنوز فقط شیشه است، به این معنی که مستعد خراش و ترک است. شما می توانید یک صفحه نمایش شکسته داشته باشید، اما یک صفحه ال سی دی همچنان کار کند. تعمیر صفحه نمایش های شیشه ای راحت تر و ارزان تر از صفحه نمایش های LCD است.

صفحه نمایش شکسته به راحتی قابل شناسایی است. متوجه ترک‌های تار عنکبوتی و تکه‌های جدا شده می‌شوید که استفاده از گوشی را دشوار می‌کند. اگر همچنان می‌توانید از دستگاه خود استفاده کنید، می‌دانید که مشکلات شما فقط مربوط به صفحه شیشه‌ای است، اما اگر اینگونه نباشد ال سی دی گوشی شیائومی شما دچار آسیب شده است و نیاز به تعویض دارد.

تعویض ال سی دی موبایل شیائومی

هزینه تعویض تاچ و ال سی دی گوشی شیائومی چقدر است؟

در خصوص هزینه تعمیر تاچ و ال سی دی و حتی گلس شکسته موبایل باید گفت که در واقع تعویض کردن یکی از گران ترین قطعاتی است که در تلفن همراه تعمیر می شود. همین مسئله با توجه به کیفیت صفحه نمایش های انواع تلفن های همراه و بزرگ شدن ابعاد آن ها بیشتر نمود پیدا خواهد کرد و هزینه آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

البته امکان دارد در بازار یک سری ال سی دی های کپی و غیر اورجینالی هم باشد که قیمت آن به مراتب کمتر خواهد بود اما کیفیت و کارایی ال سی دی های اصلی را به هیچ عنوان نخواهد داشت و امکان دارد که بعد از مدتی استفاده دوباره مجبور به تعویض آن و هزینه ای دوباره برای استفاده از تلفن همراه خود باشید! بنابراین بهتر است تعویض ال سی دی گوشی شیائومی خود را به نمایندگی شیائومی اصفهان بسپارید که از قطعات اصل و اورجینال برای تعمیرات گوشی موبایل استفاده می کنند.

تعویض صفحه نمایش موبایل شیائومی

شکسته شدن تاچ ال سی دی گوشی شیائومی یک دردسر است، پیدا کردن یک مرکز مورد اطمینان و حرفه ای برای تعویض تعویض تاچ ال سی دی گوشی شیائومی نیز یک دردسر دیگر است. دردسر از این جهت که امروزه پیدا کردن یک مرکز تعمیر موبایل که از افراد حرفه ای و با سابقه در تیم کاری خود استفاده کند بسیار سخت شده است.

از طرف دیگر یک مرکز تعمیر موبایلی وجود داشته باشد که در نهایت از قطعات و وسایل جانبی اورجینال و اصلی که برای گوشی تعمیر و تعویض گوشی استفاده کند. زیرا مراکز تعمیر موبایل بسیار زیادی وجود دارد که با تبلیغات عجیب غریب و هزینه های بسیار کم وعده تعویض تاچ ال سی دی گوشی شیائومی را می دهد، اما قطعات تقلبی و غیر اورجینال استفاده می کند که به مراتب ضرر آن بیشتر می شود.

تعویض ال سی دی گوشی شیائومی در نمایندگی

در بالا بصورت کامل به تعویض ال سی دی گوشی شیائومی پرداختیم شما عزیزان اگر ال سی دی گوشی شیائومیتان شکسته است و قصد تعویض ال سی دی موبایل شیائومی خود را دارید میتوانید به نمایندگی مجاز تعمیرات مراجعه کرده و خدمات تعویض ال سی دی شیائومی را به آنها بسپارید.

3 دیدگاه دربارهٔ «تعویض ال سی دی گوشی شیائومی»

  1. ببخشید کنار گوشیم بنفش شده و این بنفشی داره زیاد میشه
    چه راه حلی وجود داره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا