تعویض گلس ال سی دی شیائومی

گلس ال سی دی به شیشه رویی نصب شده بر روی ال سی دی گوشی های شیائومی است گفته میشود، این گلس در کارخانه بر روی صفحه نمایش ها قرار میگیرد و وظیفه آن ضربه گیری در برابر ضربه ها به ال سی دی گوشی است.

تعویض گلس ال سی دی شیائومی و شکستگی آن جز تعمیرات پر درخواست در نمایندگی تعمیرات شیائومی می‌باشد همچنین اتفاقی ناخوشایند برای کاربران است اما باید در نظر بگیرید که این گلس وظیفه محافظت از تاچ و ال سی دی گوشی شما را دارد در بعضی صفحه نمایش ها گوریلا گلس نصب شده است زیرا از مقاومت بالاتری نسبت به گلس معمولی برخوردار است اگر شما هم ترک خوردگی یا شکستگی بر روی صفحه نمایش گوشی شیائومی خود مشاهده می‌کنید اما همچنان لمس گوشی همانند قبل و تصویر گوشی نیز همانند قبل سالم است و هیچ لکه‌ای و هیچ خطی بر روی ال سی دی نیفتاده است و فقط شکستگی روی شیشه ال سی دی گوشی می‌باشد باید بدانید که با تعویض گلس ال سی دی گوشی شیائومی مشکل شما حل خواهد شد.

در ادامه به بررسی کامل گلس ، محل قرارگیری گلس ال سی دی شیائومی و مزایا وجود گلس را عنوان خواهیم کرد.

گلس ال سی دی شیائومی کجا قرار دارد؟

بسیاری از افراد با شنیدن نام گلس ال سی دی ابتدا به ورقه پلاستیکی که توسط فروشگاه‌های لوازم جانبی بر روی گوشی می‌چسبانند فکر می‌کنند اما منظور ما از گلس ال سی دی گوشی شیائومی شیشه‌ ای مقاوم و محکم باشد که توسط شرکت سازنده بر روی صفحه نمایش پرس شده است پس توجه داشته باشید که منظور ما در این مقاله گلس نصب شده کارخانه‌ای است که همچنین با اسم‌ های گلس تاچ، گلس ال سی دی، گلس فنی نیز شناخته شده است.

اجزای تشکیل دهنده صفحه نمایش گوشی شیائومی به چه صورت است؟

بهتر است قبل از اینکه به صورت جزئی به له تعویض گلس ال‌سی‌دی شیائومی بپردازیم اجزای تشکیل دهنده صفحه نمایش گوشی شیائومی را برای شما شرح دهیم ا در این صورت درک بهتری از گلس ال‌سی‌دی گوشی شیائومی خواهید داشت.

صفحه نمایش‌های گوشی شیائومی ۴ بخش دارند که اگر بخواهیم این چهار بخش را نام ببریم در اولین لایه گلس ال سی دی شیائومی وجود دارد که بحث ما نیز همین گلس است بعد از گلس ال سی دی تاچ گوشی قرار دارد که وظیفه فرمان و لمس گوشی را دارد در زیر لایت یا همان ال سی دی گوشی وجود دارد و در زیر ال‌ سی‌ دی فریم نگهدارنده ال سی دی نیز است.

در چه شرایطی امکان تعویض گلس ال سی دی شیائومی وجود دارد؟

همانطور که در بالا گفتیم وظیفه گلس ال سی دی گوشی شیائومی محافظت در برابر ضربات است همچنین در بعضی از ضربه‌های وارد شده به گوشی و یا فشارهای که به صفحه نمایش گوشی وارد می‌شود باعث آسیب به گلس ال سی دی می‌شود در صورتی که تاچ گوشی به صورت کامل کار می‌کند و تصویر ال‌سی‌دی گوشی نیز به صورت کامل سالم و قابل استفاده است و با تعویض گلس ال سی دی شیائومی گوشی همانند روز اول خواهد شد همچنین شما نیز می‌توانید برای تست ال سی دی و مطمئن شدن جهت اینکه فقط گلس ال سی دی شکسته است می‌توانید با گوشی خود کار کنید اگر تمامی قسمت‌های صفحه نمایش کار کند یعنی تمام صفحه کیبورد و قسمت بالایی گوشی لمس آن کار کند و هیچگونه تغییر رنگ سیاه شدن و خط خط شدن و … را در صفحه نمایش مشاهده نکردید امکان تعویض گلس ال سی دی شیائومی شما وجود دارد.

هزینه تعویض گلس ال سی دی شیائومی چگونه است؟

یکی از اصلی‌ترین مزایای تعویض گلس ال سی دی شیائومی نسبت به تعویض کامل ال‌سی‌دی گوشی شیائومی بحث هزینه می‌باشد به طور کلی هزینه تعویض گلس ال‌سی‌دی گوشی شیائومی به چند فاکتور بستگی دارد، ساختار ال سی دی مدل گوشی شیائومی و کیفیت ال سی دی از دلایل اصلی قیمت تعویض گلس می‌باشد. کیفیت ال سی دی بعضی از گوشی‌های شیائومی آی پی اس است و بعضی دیگر سوپر آمولد که اختلاف قیمت قابل توجهی در این دو ساختار وجود دارد.

به صورت کلی هزینه تعویض گلس ال سی دی گوشی‌های شیائومی در سال جاری 300 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می‌باشد و بستگی به مدل دقیق گوشی دارد.

برای تعویض گلس ال سی دی شیائومی چقدر زمان نیاز است؟

در نمایندگی شیائومی تعویض ال‌ سی‌ دی گوشی شیائومی در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود اما به دلیل اینکه برای تعویض گلس گوشی شیائومی نیاز به دستگاه‌های متفاوتی داریم به همین دلیل زمان بیشتری نیاز داریم ا باید ال‌سی‌دی را به صورت کامل از روی فریم جدا کنیم سپس گلس شکسته را جدا کرده و چسب‌های گلس قبلی را تمیز کنیم سپس چسب مخصوص و همچنین گلس جدید را نصب کنیم همچنین در مرحله آخر حباب گیری لازم است صفحه نمایش روی فریم می‌چسبانیم برای تعویض گلس ال سی دی شیائومی ۲ الی ۳ ساعت زمان نیاز داریم.

مراحل تعویض گلس شیشه ایی گوشی شیائومی چگونه است؟

تعویض تاچ گوشی شیائومی به صورت مرحله به مرحله باید پیش برود در ابتدا باید صفحه نمایش گوشی از فریم جدا شود سپس با استفاده از دستگاه سپراتور گلس قبلی را جدا کرده در مرحله بعد چسب‌ های گلس قبلی را پاک کرده سپس چسب جدید نصب شود و سپس گلس جدید را به کمک دستگاه پرس بر روی صفحه نمایش پرس می‌کنیم سپس به کمک دستگاه حباب گیر حباب‌های ریز صفحه را می‌گیریم سپس صفحه نمایش را بر روی فریم می‌چسبانیم

توجه کنید که این مراحل گفته شده بسیار تخصصی و حساس میباشد و باید با حوصله و اصولی انجام شود.

ریسک تصویر در تعویض گلس تاچ شیائومی چیست؟

به علت کیفیت بالا همچنین ظرافت و حساسیت صفحه نمایش‌های گوشی‌های امروزی و پیشرفت تکنولوژی ال ای دی هرگونه عملیات و تعمیر بر روی صفحه نمایش‌های گوشی موبایل بسیار حساس و ریسک خواهد داشت.

در تمامی مراحل گفته شده جهت تعویض گلس ال‌سی‌دی گوشی شیائومی حساسیت بالایی وجود دارد زیرا گوشی های امروزی از صفحه نمایش‌های فوق حساس برخوداراند و در بقیه مراحل نیز به همبن صورت حساس و ریسکی میباشد و اگر تخصص و ابزار جدید و پیشرفته ایی در مرکز تعمیراتی وجود نداشته باشد امکان خرابی و خسارت بسیار بالا میرود.

پیشنهاد میکنیم که برای تعویض گلس ال سی دی گوشی شیائومی خود حتما به نمایندگی تعمیرات شیائومی مراجعه کنید زیرا در مرکز ما تعویض گلس ال سی دی گوشی شما با ضمانت تاچ و تصویر انجام میشود که شما هیچگونه نگرانی از بابت خسارت و ضرر نداشته باشید.

آیا گلس استفاده شده در تعویض گلس تاچ شیائومی اصلی میباشد؟

در نمایندگی شیائومی برای هز مدل از گوشی‌های شیائومی گلس جداگانه و مخصوص خود گوشی موجود می‌باشد همچنین از لحاظ کیفیت نیز تمامی گلس‌ها اورجینال می‌باشد و در امر تعویض گلس تاچ گوشی شیائومی از آنها نیز استفاده می‌کنیم که هیچگونه تغییر کیفیت نشود.

در چه مواقعی امکان تعویض گلس ال سی دی شیائومی وجود ندارد؟

در مواقعی که بعد از ضربه و شکستگی گلس تصویر ال‌سی‌دی گوشی شیائومی شما خط خطی شده و یا بنفش شده یا در بعضی مواقع سیاه شده باید بدانید که امر تعویض گلس ال سی دی شیائومی برای گوشی شما امکان پذیر نیست زیرا صفحه نمایش گوشی شما پیش نیازهای تعویض گلس را ندارد در بعضی موارد دیگر نمایش گوشی بنفش می‌شود در مواردی دیگر صفحه نمایش سیاه شده یا قسمتی از آن سیاه می‌شود خط خط شدن صفحه گوشی شیائومی نیز از دیگر مواردی است که نمیتوتن گلس ال سی دی شما را تعویض کرد و باید بصورت کامل ال سی دی تعویض شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا