تعویض هارد گوشی شیائومی

تعویض هارد گوشی شیائومی

یکی از قسمت های اصلی و مهم گوشی موبایل هارد آن است چرا که انواع اطلاعات مربوط به هارد گوشی را در خود ذخیره می کند و اگر با کوچکترین خرابی مواجه شود مشکلات زیادی در عملکرد گوشی ایجاد می کند. به طور کلی دلایلی مانند ریست شدن گوشی در هنگام شارژ، آسیب دیدگی ناشی از آب، ویروس شدن گوشی، فرسودگی هارد مادون قرمز گوشی و غیره وجود دارد. این باعث آسیب به هارد گوشی و در نتیجه نیاز به تعویض هارد گوشی شیائومی می شود. همچنین تعویض هارد یکی از حساس ترین و تخصصی ترین کارهای انجام شده در مرکز نمایندگی رسمی تعمیرات شیائومی که در هر برندی باید با کیفیت مورد نیاز انجام شود. با ما همراه باشید.

به خاطر داشته باشید که وقتی هارد گوشی شما از کار می افتد، نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. لازم به ذکر است زمانی که هارد گوشی شما می سوزد قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود. همچنین تشخیص مشکل هارد و تعویض هارد موبایل شیائومی بسیار مهم است و نیاز به داشتن متخصص دارد زیرا هارد یکی از مهم ترین قسمت های گوشی موبایل است.

تعمیر هارد سوخته گوشی شیائومی

یکی از مشکلاتی که نیاز به تعمیر هارد گوشی دارد سوختن این قسمت است. البته سوزاندن هارد به معنای آسیب رساندن به برد است و هارد به معنای واقعی کلمه نمی سوزد. هارد دیسک ممکن است در اثر ضربه گوشی یا نفوذ رطوبت آسیب ببیند یا بسوزد. در این صورت باید این قطعه در اسرع وقت تعمیر یا تعویض شود تا اطلاعات مجدداً در اختیار کاربر قرار گیرد. اما سوال اینجاست که آیا می توان هارد موبایل سوخته را تعمیر کرد؟ در بیشتر موارد نه! معمولاً شدت آسیب به دستگاه و قطعات آن در این شرایط به حدی است که هارد قابل تعمیر نیست و راهی جز تعویض این قطعه وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن پوکو X3

چگونه بفهمیم هارد گوشی شیائومی آسیب دیده است؟

علائم خرابی شدید تلفن کاملاً واضح است و به راحتی قابل تشخیص است. به عنوان مثال، اگر تلفن شما بدون هیچ دلیل مشخصی از جمله ضربه خوردن خاموش شود، به احتمال زیاد هارد گوشی شیائومی شما آسیب دیده است. گاهی اوقات تلفن روشن می شود و روی آرم سازنده باقی می ماند یا مدام به لوگو برمی گردد. در این صورت احتمالاً باید هارد گوشی شیائومی خود را تعمیر کنید یا حتی آن قطعه را تعویض کنید. البته اگر اقدامات نرم افزاری مانند فلش کمکی نکرد، هارد بررسی و تعمیر می شود. سومین علامت خرابی هارد این است که گوشی روشن می شود، سیستم عامل کار می کند، اما اطلاعات جدید را نمی توان از آن خواند یا در گوشی ذخیره کرد. معمولا دلیلی جز خرابی هارد برای این کار وجود ندارد.

اطلاعات و تنظیمات دستگاه خود را پس از ریست فکتوری پاک نکنید، گوشی را ببندید، پس از نصب رام یا فلش گوشی را به طور کامل خاموش کنید، پیام رمزگذاری شکست خورده هنگام راه اندازی گوشی، پیام خراب شدن حافظه هنگام راه اندازی گوشی به قسمت داخلی نگاه کنید. اجزای سازنده، خاموش کردن گوشی روی گوشی بوت شده، ورود به صفحه تنظیمات کارخانه در حین به روز رسانی محلی، از دست دادن شماره سریال یا IMEI در برخی موارد و تغییر آیکون برنامه از دیگر موارد برای تعمیر هارد دیسک موبایل است. زنگ هشدار به صدا در می آید.

بیشتر بخوانید: مشکل هنگ کردن گوشی شیائومی

تعویض هارد گوشی شیائومی

هزینه تعویض هارد موبایل شیائومی؟

هارد گوشی شیائومی قطعه کوچکی است که دارای کد فنی است و قیمت آن در مدل های مختلف متفاوت است. اما می توان گفت که قیمت تعویض هارد گوشی شیائومی در سال 1402 بسته به مدل گوشی شیائومی بین 200 تا 1 میلیون تومان است.

بیشتر بخوانید: علت خاموش شدن نوت 10 پرو

آیا هارد موبایل شیائومی قابل تعویض است؟

با توجه به تکنولوژی بالای گوشی های هوشمند، تعویض هارد گوشی شیائومی نیاز به ابزار و تخصص باکیفیت دارد و اگر به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید، تمامی مدل های باکیفیت شیائومی قابلیت تعویض هارد را دارند.

دلایل سوختن هارد گوشی شیائومی چیست؟

از دلایل رایت هارد موبایل شیائومی می توان به نوسانات برق، اشغال دائمی و حافظه زیاد، فلش توسط غیر متخصص با فایل فلش اشتباه، ضربه زدن به گوشی، نصب برنامه های مخرب اشاره کرد. برای جلوگیری از سوختن هارد خود شیائومی لطفا به موارد زیر توجه کنید.

1- هرگز گوشی خود را هنگام شارژ شدن خاموش یا ریست نکنید

2- زمانی که باتری گوشی کمتر از 20 درصد است، لطفاً ریست فکتوری یا ریست معمولی انجام ندهید، زیرا در این صورت خواندن و نوشتن نیاز به ولتاژ بیشتری دارد و این باعث می شود هارد گوشی ولتاژ و عملکرد ناکافی داشته باشد. بنابراین همیشه مطمئن شوید که باتری گوشی بیش از 70 یا 80 درصد شارژ داشته باشد.

3- شایع ترین مورد سوختگی شدید است که بیشتر در گوشی ها در حین بازی های گرافیکی دیده می شود.

4- آسیب و آسیب آب نیز یکی از دلایل رایج سوختن هارد دیسک است. وقتی گوشی ضربه می خورد یا آب می خورد، اما مدتی کار می کند، اما ناگهان بی دلیل خاموش می شود، قطعا هارد گوشی سوخته و باید تعویض شود. اثرات منفی ایجاد شده شما هرگز از ابتدا نمی دانید که گوشی آسیب دیده یا سیل شده است.

5- استفاده از شارژرهای غیر استاندارد یکی دیگر از دلایل سوختن آی سی هارد و آی سی منبع تغذیه گوشی است. همه گوشی ها از آمپلی فایر مخصوص برای شارژ باتری استفاده می کنند که فقط برای آن گوشی است. تمام هزینه های فعلی ما استفاده می کنیم. آنها روی اکثر مدل ها کار می کنند و در هنگام شارژ فشار زیادی به گوشی وارد می کنند. توصیه می کنیم برای شارژ هر گوشی از شارژر اصلی و استاندارد همان مدل استفاده کنید.

موارد تشخیص خرابی هارد: یکی از موارد خاموش شدن هارد این است که هنگام کار با گوشی خود به خود خاموش می شود اما باز هم نمی توان گفت که مشکل از هارد دیسک است.

بیشتر بخوانید: تعویض السیدی گوشی شیائومی

چه زمانی باید هارد گوشی خود را تعویض کنید؟

گاهی خرابی هارد گوشی تعمیر نمی شود و هارد کاملا می سوزد. در این صورت باید هارد دیسک را تعویض کنید تا درایو بازیابی شود. خرابی و سوختن هارد گوشی شیائومی به معنای معیوب بودن گوشی دیگر نیست و باید کاملا دور انداخته شود. اگرچه سوزاندن هارد یک مشکل جدی است، اما در بسیاری از موارد امکان تعویض و بازیابی عملکرد هارد گوشی وجود دارد. تعویض هارد سوخته و همچنین تعمیر هارد نیاز به تجربه و مهارت زیادی دارد زیرا هارد قسمت حساسی از ساختار سیستم گوشی است که می تواند تمامی اجزای داخلی گوشی موبایل را تحت تاثیر قرار دهد.

به طور کلی می توان گفت که اگر تعویض با الگوی تقلبی مربوط به برند دستگاه و زیر نظر فردی مبتدی انجام شود، می تواند باعث بروز مشکلات جدی در سایر قسمت های تلفن همراه شود. بنابراین در صورت سوختن هارد گوشی شیائومی از گذاشتن آن در مراکزی که اطلاعات لازم در این زمینه را ندارند خودداری کنید. لازم به ذکر است تعویض هارد دیسک سوخته در نمایندگی تعمیرات شیائومی توسط کارشناسان حرفه ای و مجرب نمایندگی ما با همان مدل اصلی انجام می شود.

بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

تعویض هارد گوشی شیائومی

هارد اورجینال شیائومی یا غیر اورجینال؟

توجه داشته باشید که در امر تعمیرات موبایل حتما از ای سی هارد اورجینال استفاده کنید تا گوشی طول عمر کافی داشته باشد و بتوان از آن استفاده بهینه و کافی را داشت. در نمایندگی تعمیرات شیائومی ما هاردهای اورجینال شرکتی موجود میباشد و با ضمانت مدت دار برای شما تعویض میکنیم.

بیشتر بخوانید: علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

دلایل نیاز به تعمیر هارد گوشی شیائومی

آسیب هارد گوشی شیائومی به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد و ممکن است نیاز به تعمیر تخصصی هارد گوشی داشته باشد. بنابراین دیگر فقط به استخراج اطلاعات مربوط نمی شود. یکی از شایع ترین دلایل مشکلات شدید تلفن همراه، خیس شدن و شکستگی گوشی است. در چنین مواردی، تلفن ممکن است به طور خودکار خاموش شود و ارائه خدمات متوقف شود. این وضعیت میتواند در نتیجه خرابی هارد دیسک رخ دهد، اما تایید این مشکل، یعنی. آسیب دیدن هارد گوشی نیاز به دانش کارشناس تعمیرات موبایل دارد. برخی از رویدادهای دیگر که باعث مشکلات هارد موبایل می شود و نیاز به فرآیند تعمیر هارد گوشی دارد. برای تعویض هارد گوشی شیائومی خود می توانید به نمایندگی تعمیرات شیائومی مراجعه کنید.

یکی از قسمت های اصلی و مهم گوشی موبایل هارد دیسک آن است چرا که انواع اطلاعات مربوط به هارد گوشی را در خود ذخیره می کند و اگر با کوچکترین خرابی مواجه شود مشکلات زیادی در عملکرد گوشی ایجاد می کند. به طور کلی دلایلی مانند ریست شدن گوشی در هنگام شارژ، آسیب دیدگی ناشی از آب، ویروس شدن گوشی، فرسودگی هارد مادون قرمز گوشی و غیره وجود دارد. این باعث آسیب به هارد گوشی و در نتیجه نیاز به تعویض هارد می شود. همچنین تعویض هارد گوشی شیائومی یکی از حساس ترین و تخصصی ترین کارهای انجام شده در مرکز خدمات شیائومی ما میباشد که در هر برندی باید با کیفیت مورد نیاز انجام شود.

مقالات مفید: علت خاموشی پوکو M3

مدت زمان مورد نیاز جهت تعویض هارد گوشی شیائومی چقدر است؟

زمان مورد نیاز جهت تعویض هارد گوشی شیائومی بستگی به مدل گوشی دارد و همچنین ساختار برد گوشی نیز در مدت زمان تعمیر تاثیر گذار است. در مرکز ما تمامی آی سی های گوشی های شیائومی موجود میباشد و برای تعویض هارد گوشی باید ۱روز کاری زمان لحاظ شود.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن گوشی شیائومی

تعویض هارد موبایل شیائومی در نمایندگی مجاز شیائومی 
(
نمایندگی مرکزی)

شما عزیزان که از موبایل های شیائومی استفاده میکنید ، می توانید برای تعویض هارد گوشی شیائومی خود بدون افت کیفیت و با گارانتی شیائومی به یکی از نمایندگی های مورد اعتماد ما مراجعه کنید. برای تماس با کارشناسان شیائومی می توانید از طریق صفحه تماس با ما به نمایندگی شیائومی برای تعمیرات تماس بگیرید.

توجه: در حال حاضر خدمات تعمیراتی ما تنها در نمایندگی مرکزی پذیرش میشود. شما عزیزان میتوانید بصورت حضوری و یا ارسال پستی و یا تیپاکس از خدمات ما استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا