مشکل هنگ کردن گوشی شیائومی

مشکل هنگ کردن گوشی شیائومی

هنگ کردن گوشی شیائومی جز مشکلات رایج در موبایل های شیائومی است امکان دارد که با هنگ کرون زیاد گوشی شیائومی به فکر تعویض و یا تعمیر گوشی خود کنید اگر شما هم از کاربران موبایل های شیائومی هستید و با هنگ کردن زیاد موبایل شیائومی مواجه هستید در این مقاله به دلایل و راه حل های رفع مشکل میپردازیم.

شیائومی جز ۵ برند مطرح برتر در سطح جهانی در زمینه تولیدات گوشی موبایل شده است که در ایران نیست طرفداران بسیار زیادی گرفته است با همه این تفاسیر مراجعه کاربران شیائومی به نمایندگی تعمیرات شیائومی جهت رفع مشکل هنگ کردن گوشی شیائومی وجود دارد.

زمان هنگ کردن موبایل شیائومی چه موقع است؟

هنگ کردن در گوشی‌های موبایل شیائومی به چندین صورت نمایش داده می‌شود به عنوان مثال مشغول انجام کارهای عادی هستید که ناگهان صفحه نمایش روی حالتی استپ می‌کند و هرچه تلاش به رد کردن این استپ می‌کنید هیچ عکس‌العملی از گوشی نمایش نخواهد داده شد در چنین مواردی افراد استرس میگیرند و سریعا به فکر تعویض گوشی و یا تعمیر گوشی شیائومی می افتند.

در گوشی‌های موبایل شیائومی هرچند ممکن است که مدت زیادی از خرید گوشی سپری نشده باشد اما مسئله هنگ کردن گوشی شیائومی بصورت رایج در گوشی‌های جدید شیائومی نیز مشاهده شده است.

دلایل هنگ کردن موبایل شیائومی

در پایین به چندین دلیل اصلی و مشاهده شده در گوشی‌های شیائومی اشاره می‌کنیم توجه کنید که دلایل گفته شده در قسمت پایین همگی به صورت تجربی در گوشی‌های مختلف شیائومی دیده شده‌اند پس این امکان وجود دارد که دلیل هنگ کردن موبایل شما نیز در موارد گفته شده وجود داشته باشد.

 • دانلود کردن برنامه‌های مختلف از منابع نامعتبر
 • به روز رسانی نبودن به آخرین ورژن گوش
 • ویروسی شدن موبایل شیائومی
 • پر بودن حافظه داخلی موبایل
 • اداپتور و شارژ نامعتبر
 • خرابی باتری شیائومی
 • مشکلات سخت افزاری
 • خرابی هارد گوشی

علت اول : دانلود برنامه‌ از منابع نامعتبر

امروزه سایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی برای دانلود برنامه‌های کاربردی و مورد نیاز ما ساخته شده‌اند که خب افراد خیلی زیادی از این برنامه‌ها را روی گوشی خود نصب کردند دانلود کردن نرم‌افزار از منابع نامعتبر و نامعلوم باعث ایجاد بد افزار ویروس و همچنین جریان کشی اضافه در گوشی موبایل می‌شود وجود بدافزار به تعداد خیلی زیاد بر روی گوشی موبایل باعث هنگ شدن گوشی شیائومی میشود.

علت دوم : به روز نبودن نرم‌افزار گوشی شیائومی

تمامی شرکت‌های تولید کننده که از ساختار اندروید و یا ios استفاده می‌کنند جهت رفع مشکلات و باگ‌های موجود روی ورژن فعلی آپدیت‌هایی را برای کاربران ارسال می‌کنند که این آپدیت‌ها همگی جهت ارتقای سطح کیفیت کارکرد بر روی گوشی موبایل می‌باشد که پیشنهاد می‌کنیم همیشه گوشی موبایل خود را به روز نگه دارید زیرا بهترین روش برای رفع باگ‌های موجود آپدیت کردن گوشی است و عدم به روز رسانی و آپدیت کردن گوشی یکی از دلایل اصلی هنگ کردن گوشی شیائومی می‌باشد.

علت سوم : ویروسی شدن گوشی شیائومی

همانطور که در بالا گفتیم دانلود نرم‌افزار و بازی بسیار زیاد و همچنین دانلود از منابع نامعتبر و یا ارسال و دریافت از روی گوشی‌های دیگر و همچنین وصل کردن فلش و یا مموری کار کرده به گوشی باعث ایجاد ویروس بر روی هارد گوشی می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم که برنامه و بازی‌های مورد نیاز خود را حتماً از منابع معتبر همانند فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید و حدالامکان گوشی خود را به فلش و یا سیستم‌های کامپیوتری وصل نکنید.

علت چهارم : پر بودن حافظه داخلی موبایل

اکثر افراد انتظارات بیشتری را نسبت به قابلیت گوشی دارند و به عنوان مثال با خرید گوشی با حافظه ۲۵۶ گیگ انتظار دارند که گوشی را کاملاً پر کنند و هیچگونه اتفاقی برای گوشی نیفتد! با انجام این کار و در مدت زمان طولانی سلامت آی سی هارد گوشی کم و کمتر خواهد شد و در نتیجه مشاهده خاموش شدن ناگهانی گوشی خود و یا هنگ کردن گوشی شیائومی میشویم.

امروزه همه افراد از گوشی‌های موبایل بیشتر به عنوان وب‌گردی و سپری کردن وقت خود در فضاهای مجازی میگذرانند بسیاری از افراد به صورت عمدی و با اختیار خود فیلم و عکس ره می‌کنند اما در بعضی از اپلیکیشن‌ها بدون دخالت شما حافظه گوشی شما به علت باز کردن عکس و فیلم پر خواهد شد و نتیجه این موضوع در طول مدت زمانی هنگ کردن بسیار زیاد گوشی می‌باشد.

علت پنجم : اداپتور و شارژر نامعتبر

همانطور که گفتیم هنگ کردن گوشی شیائومی دلایل مختلفی دارد که استفاده از شارژر غیر اصلی نیز یکی از این دلایل می‌باشد با شارژ کردن گوشی موبایل با آداپتور غیر اصلی نوساناتی به گوشی شما وارد می‌شود که این نوسانات می‌تواند آسیب‌هایی را به گوشی شما وارد کند از خرابی باتری گوشی تا خرابی نیز در هنگ کردن گوشی شیائومی موثر است.

علت ششم : خرابی باتری گوشی شیائومی

به علت تغذیه شدن گوشی موبایل از باتری سالم بودن باتری نیز در عملکرد گوشی بسیار مهم و موثر است زیرا این موضوع به صورت کامل و واضح مشاهده شده است که با تعویض باتری گوشی شیائومی با باتری نو هنگ کردن گوشی شیائومی برطرف شده است.

علت هفتم : مشکلات سخت‌افزاری گوشی شیائومی

مشکلات سخت‌افزاری میتوان به خرابی هارد گوشی خرابی آی سی شارژ گوشی خرابی باتری گوشی خرابی و یا جریان کشی بیش از حد سی پی یو و غیر اشاره کرد برای عیب یابی دقیق و بررسی و مشخص شدن مشکل هنگ کردن گوشی شیائومی تعمیرات شیائومی بررسی و عیب یابی شود.

روش های رفع مشکل هنگ کردن موبایل شیائومی

 • حتما از منابع معتبر برنامه دانلود کنید
 • از اطلاعات گوشی خود بکاپ بگیرید
 • حافظه گوشی را خالی کنید
 • برنامه هایی که کاربرد و استفاده ندارید را پاک کنید
 • از اداپتور و کابل اصلی استفاده کنید
 • گوشی خود را بروزرسانی کنید
 • گوشی را یک مرتبه بازنشانی کارخانه کنید
 • گوشی را به کامپیوتر و فلش نصب نکنید

روش اول: دانلود نرم افزار از منابع معتبر

در دنیای امروزه با یک سرچ ساده در اینترنت به منابع بسیار زیادی برای دانلود نرم افزار دست پیدا میکنید و سایت های زیادی وجود دارند برای ارائه نرم افزار و بازی همچنین نرم افزار های ایرانی همانند کافه بازار و مایکت نیز برای دانلود نرم افزار و بازی وجود دارند، با وجود همه این سایت ها و نرم افزار های دانلودی پیشنهاد ما دانلود کردن از فروشگاه گوگل پلی است زیرا این فروشگاه تحت نظر و اسکن امنیتی و ساختاری شرکت گوگل است و بهترین و معتبرترین منبع جهت دانلود فایل فروشگاه گوگل پلی است.

روش دوم: بکاپ گیری از اطلاعات و خالی کردن حافظه

اطلاعات زیاد بر روی گوشی باعث فشار به پردازش هارد و CPU گوشی میشود و در نتیجه باعث هنگ کردن گوشی شیائومی میشود ؛ پیشنهاد میکنیم برای کارکرد بهتر گوشی از اطلاعات خود بکآپ بگیرید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم بکآپ گرفتن و خالی کردن حافظه گوشی موبایل باید از بین رفتن مشکل هنگ شدن موبایل شیائومی میشود پس حتما بصورت دوره ای حافظه گوشی خود را خالی کنید.

روش سوم: استفاده از کابل و آداپتور اصلی

کابل و آداپتور اورجینال باعث شارژدهی اصولی و مانع از شارژ کاذب به گوشی خواهد شد و در نتیجه سلامت باتری گوشی شما حفظ خواهد شد زیرا باتری گوشی تاثیر مستقیم بر نرم افزار و کارایی و پردازش گوشی دارد و باتری خراب باعث کندی و هنگ کردن گوشی شیائومی خواهد شد.

روش چهارم: بروزرسانی کردن گوشی شیائومی

آپدیت بودن همیشگی گوشی های شیائومی باعث دور شدن گوشی از مشکلات احتمالی نرم افزاری و سخت افزاری میشود بصورتی که مشاهده شده است درصورت بروزرسانی نکردن به موقع گوشی شیائومی خرابی هایی همچون قطع شدن صدا و میکروفون گوشی به وجود آمده و همچنین خرابی هایی از این قبیل پیش خواهد آمد در نتیجه برای رفع مشکل هنگ کردن گوشی شیائومی بروزرسانی به موقع گوشی را فراموش نکنید.

روش پنجم: گوشی را یک مرتبه بازنشانی کارخانه کنید

بعد از گذشت مدت زمانی و دانلود کردن نرم افزارها و استفاده از نرم افزارها همچنین تبادل اطلاعات نیز از گوشی های اطرافیان به مرور زمان باعث ایجاد کش اضافه بر روی حافظه داخلی میشود و ایجاد ویروس و همچنین جریان کشی اضافه به برد گوشی وارد میشود که بهترین راه حل فلش کردن و یا بازنشانی گوشی به تنظیمات کارخانه است در نتیجه بهتر است که بعد از گذشت مدتی گوشی خود را یک مرتبه بازنشانی به تنظیمات کارخانه کنید.

روش ششم: گوشی را به کامپیوتر و فلش نصب نکنید

با وصل کردن گوشی به کامپیوتر های مختلف باعث ایجاد ارتباط نرم افزاری بین گوشی و کامپیوتر خواهد شد و باعث انتقال ویروس به گوشی میشود، حتما توجه داشته باشید که گوشی خود را به هر سیستم و کامپیوتر وصل نکنید.

روش هفتم: نصب آنتی ویروس معتبر 

آنتی ویروس معتبر و حرفه ایی بر روی هر گوشی موبایل ضروری است زیرا آنتی ویروس معتبر اسکنر حرفه ایی دارد و با اسکن کردن کل حافظه داخلی اگر کش اضافه و یا ویروس بر روی گوشی وجود داشته باشید به سرعت یافته شده و اخطار فایل مخرب میدهد که با حذف کردن فایل باعث جلوگیری از خرابی و هنگ کردن گوشی شیائومی خود شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا