علت داغ شدن گوشی شیائومی

علت داغ شدن گوشی شیائومی

شیائومی یک شرکت تولیدکننده گوشی های هوشمند چینی است که در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. این شرکت با تولید گوشی‌های هوشمند با قابلیت‌ها و امکانات متنوع، توانسته است نقش بزرگی در بازار جهانی پیدا کند. از زمان تأسیس تا به امروز، شیائومی با محصولات متنوع خود، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است.

گوشی‌های شیائومی از جمله محصولات پرطرفدار در بازار تلفن همراه به شمار می‌آیند. این گوشی‌ها با ویژگی‌ها و امکانات فوق‌العاده‌ای که ارائه می‌دهند، موجب داغ شدن و جلب توجه مصرف‌کنندگان شده‌اند. در این مقاله به بررسی علت داغ شدن گوشی‌ شیائومی میپردازیم.

دلایل داغ شدن گوشی شیائومی

اجزایی همچون پردازنده(CPU) باتری، ال سی دی، رم در گوشی موبایل شیائومی گرما تولید و باعث داغ شدن گوشی شیائومی میشوند به همین علت نمیتوان یک دلیل تنها جهت داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی نام برد همچنین برنامه های گوشی موبایل مثل بازی ها و یا برنامه های بانکی و کاربردی میتوانند پردازنده و رم گوشی را درگیر کنند و باعث ایجاد گرما و حرارت شوند.

در گزارشاتی که از نمایندگی تعمیرات شیائومی داشتیم در بعضی موارد کاربران برنامه هایی نامعتبر نصب میکنند که باعث داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی میشوند که با حذف برنامه این مشگل برطرف شده است، همچنین شما اگر به تازگی برنامه ایی را نصب کرده اید و بعد از نصب آن برنامه گوشی داغ شدن بیش از حد دارد اگر نیاز به آن اپلیکیشن ندارید برنامه را حذف نصب کنید.

در ادامه لیست دلایل مختلف داغ شدن گوشی شیائومی را نام میبریم و توضیحاتی را ارائه میدهیم.

 1. آداپتور شارژ و کابل شارژ
 2. قاب یا کیف گوشی موبایل
 3. تابش مستقیم نور خورشید
 4. اپلیکیشن های نصب روی گوشی
 5. استفاده زیاد از دوربین
 6. ویروسی شدن موبایل
 7. زیاد بودن نور صفحه نمایش
 8. آپدیت نبودن گوشی شیائومی
 9. استفاده کردن از گوشی حین شارژ شدن
 10. خرابی باتری گوشی موبایل

خراب بودن آداپتور و کابل شارژ

اگر گوشی خود را به شارژ زدید و شاهد داغ شدن بیش از حد گوشی خود شدید باید به کابل و آداپتور خود شک کنید. توجه کنید که مدار سارژ گوشی های شیائومی بسیار حساس است و باید حتما از کابل و آداپتور اصلی استفاده شد تا به مدار شارژ گوشی آسیبی نزند و باعث داغ شدن گوشی نشود.

علت داغ شدن گوشی شیائومی

قاب گوشی، علت داغ شدن گوشی شیائومی

گارد های که برای گوشی استفاده میشوند میتواند یکی از دلایل اصلی داغ شدن گوشی شیائومی باشند زیرا قاب جلوگیری میکنند از رد شدن هوا از گوشی و در نتیجه گوشی داغ میشود از طرفی نمیتوان از قاب و گارد برای گوشی استفاده نکرد زیرا تاحدی از ضربه و آسیب به گوشی جلوگیری میکند، پیشنهاد میکنیم در زمان شارژ کردن گوشی و یا اجرای بازی سنگین حتما قاب گوشی را جدا کنید.

علت داغ شدن گوشی شیائومی: نور مستقیم آفتاب

در مواردی دیده شده که گوشی با تابش مستقیم نور آفتاب و گرما دیدن انفجار رخ داده است به همین دلیل نور و گرمایی که آفتاب به گوشی وارد میکند هم میتواند باعث داغ شدن گوشی شیائومی و آسیب به دیگر قطعات همانند باتری شود. پس مراقب باشید که گوشی را در معرض نور آفتاب قرار ندهید!

اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی

برنامه های فعال در پس زمینه همگی حجم زیادی از cpu را درگیر میکنند و همین باعث میشود که پردازنده گوشی داغ شود حتما بعد از استفاده از هر برنامه گوشی آن را در پس زمینه ببندید تا از سی پی یو گوشی استفاده بیهوده نشود.

استفاده زیاد از دوربین و فیلم گرفتن

یکی دیگر از دلایل مهم داغ شدن گوشی شیائومی استفاده از دوربین مخصوصا در زمان فیلم گرفتن است اگر علاقه به فیلم کردن و عکس گرفتن با گوشی خود را دارید رزولوشن فیلم برداری را کمتر کنید تا فشار کمتری به گوشی وارد شود!

ویروسی شدن گوشی شیائومی

یکی دیگر از دلایل داغ شدن گوشی شیائومی ویروسی شدن هارد گوشی میباشد، اگر گوشی شیائومی شما علائم داغ شدن و هنگ کردن دارد به ویروسی شدن گوشی خود شک کنید زیرا ویروسی شدن گوشی باعث داغ شدن بیش ازحد شیائومی میشود زیرا نرم افزار های نامعتبر و بدافزار باعث ایجاد ویروس و خرابی در گوشی میشود.

زیاد بودن نور صفحه نمایش

داغ شدن گوشی شیائومی

تنظیمات نور گوشی شیائومی بسیار مهم است زیرا با زیاد بودن نور گوشی شیائومی گوشی داغ میشود زیرا مصرف باتری زیاد میشود و علت اصلی آن باتری میباشد، پیشنهاد میکنیم که نور گوشی خود را به صورتی تنطیم کنید که باعث فشار به باتری و در نتیجه داغ شدن گوشی شیائومی نشود.

آپدیت نبودن ، علت داغ شدن گوشی شیائومی

ورژن سیستم عامل گوشی شیائومی در کاربرد و کیفیت آهن تاثیر مستقیم دارد به عنوان مثال مواردی بوده اند که با مشکل داغ شدن گوشی شیائومی رو به رو بوده اند که با آپدیت کردن سیستم عامل گوشی خود این مشکل بصورت کامل حل شد.

استفاده کردن از گوشی حین شارژ شدن

یکی از بزرگمترین اشتباهاتی که در بین افراد رایج است و کاربران بدون توجه خاصی آن را انجام میدهند استفاده کردن از گوشی در حین شارژ شدن میباشد زیرا این کار به شدت به گوشی آسیب میزند، آسیب هایی همچون خراب شدن باتری گوشی، داغ شدن گوشی شیائومی، خراب شدن پردازنده گوشی و آسیب به مدار شارژ به گوشی وارد میکند. پیشنهاد ما این است که در زمان شارژ شدن گوشی خود به هیچ عنوان از گوشی استفاده نکنید.

خرابی باتری و تعویض باتری شیائومی

باتری گوشی های شیائومی از کیفیت و ساختار منحصر به فردی برخورداراند و عمر و کارایی بالایی دارند همچنین بصورت کلی باتری عمر محدودی دارد و جز قطعات مصرفی در لوازم الکترونیکی میباشند که خراب شدن آنها بعد از گذشت مدتی دوراز باور نیست همچنین بعد از خراب شدن باتری تنها راه حل موجود تعویض باتری گوشی شیائومی است.

یکی از دلایل داغ شدن گوشی شیائومی خراب شدن و یا به پایان رسیدن عمر مفید باتری باشد و همچنین طبق گزارشات ما مشاهده شده است که در بعضی موارد مشکل داغ شدن موبایل شیائومی با تعویض باتری حل شده است، پیشنهاد میشود که اگر با مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی خود برخورده ایید به باتری گوشی شک کنید!

علت داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی

گوشی های جدید شیائومی باگ داغ شدن بیش از حد آنها حل شده است و دیگر این مشکل در گوشی های نسل جدید شیائومی دیده نمیشود ولی بسیاری از کاربران نگرانی هایی را جهت داغ شدن گوشی شیائومی خود دارند، درگوشی های قدیمی شیائومی مشکل در پردارنده های آنها وجود داشت و علت داغ شدن گوشی شیائومی آنها CPU بوده زیرا در ساخت گوشی های خود از پردازنده 28 نانومتری استفاده کرده بود که در ابتدای کار عملکرد خوبی داشته و بعدازگذر مدت زمانی مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی برمیخورد. اگر از گوشی های نسل جدید شیائومی استفاده میکنید به احتمال زیاد روش های زیر برای شما کارآمد باشد.

راه حل مشکل داغ شدن گوشی شیائومی

 • گوشی شیائومی را از تنطیمات بروزرسانی کنید.
 • حافظه داخلی گوشی را خالی کنید.
 • برنامه های پس زمینه را غیرفعال کنید.
 • از بازی های سنگین در گوشی های پایین و میان رده استفاده نکنید.
 • Gps وای فای و بلوتوث را خاموش کنید.
 • قاب گوشی شیائومی را جدا کنید
 • برنامه های پر مصرف را غیرفعال کنید
 • عکس و فیلم و نرم افزارهایی که ضروری نیستن را حذف کنید.
 • باتری سیو (Battery save) را فعال کنید
 • باتری گوشی را تعویض کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا